Connect with us

ABDÜLKADİR EKMEKÇİOĞLU

ŞÜKÜRLER OLSUN

GÜNÜNÜN SÖZÜ: Katımızdan bir nimet olarak. Biz şükredeni böyle mükafatlandırırız. (Kur’an dan Ayet)
Yazıma başlamadan önce beni Müslüman bir baba ve annenin evladı ve Müslüman olarak dünyaya getirdiği için Yüce Allah’ıma sonsuz şükürler ediyorum. Yine Allah’ıma şükürler olsun ki; beni sağlıklı yaratmış, ve fikir vermiş.
Babam Hacı Mehmet Ekmekçioğlu Emet’in tanınmış köklü, asil ailesinden birisiydi. Aynı zamanda da bizim ailemizin reis idi. Dinine bağlı, dini vecibelerini yerine getirir, gösterişten uzak, herkese elinden geldiğince iyilik yapmayı sever, güler yüzlü takva bir insandı. Babam Mehmet Ekmekçioğlu uzun yıllar siyasetin içinde de bulunmuştur. Amacı insanlara, ilçesi Emet’e ve ülkemize yararlı hizmetlerde de bulunmuştur.
Yaşamı boyunca vatan ,bayrak, ezan ,millet ve Atatürk sevdalı kişiliğe sahipti. Dört evladına da bunların sevgisini öğretmiş ve aşılamıştı. Sohbetlerimizde kurtuluş savaşlarını ve savaşların baş komutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anlatır ve bize onun yolunda ve izinde olmamızı öğütlerdi. Ben de herkes gibi baba sözü dinleyerek Atatürk’ü çok sevdim. Onunla ilgili kitaplar okudum. Belgesellerini izledim. Her nerede olursa olsun kim Atatürk’e dil uzatsa onunla tartışmanın yanında o kişilere olan sevgim ve saygım da azalmıştır. Çok kez onları sevemedim.
Şimdi Atatürk’ü sevmemin ve izinde olmamda ne kadar haklı ve doğru olduğunu daha iyi anladım. Zira Atatürk zor koşullarda savaş meydanlarında baş komutanlık, savaş sonrasında da çağdaş ve modern Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi kurmuş. Cumhuriyetimizde toplum huzuru, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde insan haklarına saygı demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devletini kavramlarını yerleştirmiş ve bizlere emanet etmiştir. Laik ile din ve devlet işlerini en üst ve eşit sevide tutmuştur. O yıllarda sahte ve yobaz sözde din adamları ile mücadele etmiştir.
Açıkçası Atatürk o yıllarda bugün yaşanacakları da görmüştür .FETO gibi hainlerin dini kullanarak örgütleneceğini ve devletimize zarar vereceklerinin altını kalın çizgilerle çizmiştir. İşte bugün yaşananları gördükten sonra Allah’ıma bana akıl, fikir ve düşünce verdiği için, bana Atatürk’ü anlatan ve sevdiren, onun yolunda olmamı öğüt veren bir baba verdiği için halime şükür ediyorum.
Bu güne kadar inancımla ve vicdanımla doğrulardan hiç sapmadım. Yaradan bundan sonra da saptırmasın. Yanlış yollara yöneltmesin. Vatan ve millet düşmanı hainlerle bir araya getirmesin.
BOR’UMUZA KIYMAYINIZ
Dünya Bor rezervrinin %70 i ülkemizdedir. Bu rezevrin de yine % 70 i Kütahya’nın Emet ilçesindedir.
Bor madeni camdan tekstile, tarımdan ilaç sanayinin ,ileri teknolojinin her dalında, uzay sanayinde ve gelecekte enerjiye dönüştürülerek araçların pille çalışması ile petrolün pabucunu dama atacak bir madendir. Stratejik öneme haiz olduğundan özelleştirilmemesi için anaya yasa teminatına alınmıştır. Son günlerde özelleştirilme listesinde maalesef Bor madenide var. Geçmiş yıllarda da özelleştirilmesi gündemde olan bu madenin özelleşmemesi için TMMO, üniversiteler, basın, bilim adamlarımız ve kamu oyunun tepkileri ile özelleştirilmekten son anda kurtuldu. Şimdi Bor özelleşmesin. Bugün bizim yarın çocuklarımızın ve sonra torunlarımızın geleceğini karartmayalım. Başta sayın Kütahya millet vekillerimiz , Kütahya da tüm siyasi partilerimiz ve tüm kamu oyunu Bor’umuza sahip çıkmaya davet ediyorum. Hoşça kalın.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar