Connect with us

ASAYİŞ

DEVLET VE MİLLET GİRGİN AİLESİNE SAHİP ÇIKTI

5 ineğini yıldırım düşmesi sonucu kaybeden Girgin ailesine 3 bin lira nakit para yardımı yapıldı. Aileye ayrıca 3 adet gebe düve gönderildi. Kütahya Vali Yardımcısı Yüksel Kara aileyi ziyaret ederek moral verdi.   

Kütahya Vali Yardımcısı Yüksel Kara, Kütahya Merkez’e bağlı Akoluk köyünde yıldırım isabet etmesi sonucu 8 ineğinden 5’ini kaybeden aileyi evinde ziyaret etti. Vali Yardımcısı Yüksel Kara aileye geçmiş olsun dileklerini ileterek Kütahya Valiliği olarak yanlarında olduklarını söyledi. Vali Yardımcısı Kara’nın ziyaretlerinden dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren Ahmet Girgin, “İlk günden beri yanımızda olan Devletimize ve yardımsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Vali Yardımcısı Yüksel Kara, “ailenin hayvan kaybından ziyade ev halkından birini kaybetmiş gibi üzüntü duyduğunu gördük. Yaşanan olaydan büyük üzüntü duyduklarına şahit olduk. Valimiz Sayın Ahmet Hamdi Nayir’in mağdur olan vatandaşların ihtiyaçları ile ilgili süreci yakından takip ettiğini bildirdik. Öte yandan hayvanları kaybetmesi sebebiyle hayvanlardan elde ettiği sütün karşılığı olmak üzere Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) acil yardım ödeneğinden aileye 3 bin TL nakdi yardım yapılacaktır. Ayrıca sosyal sorumluluk sahibi vatandaşlarımız tarafından Valiliğimiz çok sayıda telefon almıştır. Bu kapsamda Burdur İthal Hayvancılık Şirketi Sahibi Mustafa Kaya tarafından 3 adet gebe düve gönderilmiştir” diye konuştu.

3 adet gebe düvenin pasaportları Burdur Kayalar Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı tarafından Ahmet Girgin’e teslim edildi. Mustafa Kaya, “olayı sosyal medyadan öğrendik. Şirket olarak yaptığımız değerlendirme sonrası vatandaşımıza yardım yapma kararı aldık. Yaptığımız yardımla çorbada bir parça tuzumuz olsun istedik. Kaybettiği hayvanları yeniden almış oldu. Bundan sonra daha iyi verim alacak inşallah” dedi.

Türkiye’nin mağdur olan aileye yardım için adeta seferber olduğunu dile getiren Vali Yardımcısı Yüksel Kara, “gerek yazılı, gerek görsel medya, gerek ise sosyal medyada binlerce insan yardım etmek istediğini dile getirdi.  Türkiye’nin dört bir yanından sosyal sorumluluk bilinci içerisinde yardım yapmak için ulaşan duyarlı vatandaşlarımıza, haberi duyuran basın mensuplarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar