Connect with us

ASAYİŞ

FETÖ’NÜN KÜTAHYA İMAMI ÖĞRENCİ EVİNDE YAKALANDI

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) Kütahya il imamı Ali Peksöz, dün gece Denizli’de yakalandı. Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, istihbarat çalışmasıyla FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında örgütün Kütahya il imamı olduğu ileri sürülen ve hakkında arama kararı bulunan Ali Peksöz’ün Denizli’de bir öğrenci evinde saklandığını belirledi. Dün gece eve operasyon düzenleyen polis, Peksöz’ü saklandığı odada yakaladı. Peksöz’ün Pamukkale Üniversitesi mezunu olduğu, öğrencilik yıllarından itibaren örgütün her kademesinde görev aldığı, Denizli’de semt imamlığı yaptığı, Aydın il imamlığının ardından, iki yıldan bu yana Kütahya il imamlığını üstlendiği öğrenildi.

“Ali Peksöz, Pamukkale Üniversitesi mezunu ve öğrencilik yıllarından itibaren örgütün her kademesinde görev aldı. 2006’da FETÖ’nün Denizli Semt/ Mahalle İmamları arasında yer aldı. Aynı yıl Aydın İl İmamı oldu. 2014 itibariyle Kütahya İl İmamı görevini üstlendi. Emrindeki terör unsurlarına Simav Kuşu Çok Programlı Anadolu Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni kamuflesiyle talimat verdi.”(sabah gazetesi)

40 gün aranan Peksöz, MİT ve Emniyet’in Denizli’de eş zamanlı operasyonuyla tutuklandı. Peksöz bu gece Kütahya’ya getirilecek.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar