Connect with us

ASAYİŞ

6 CEZAEVİ 3 ADLİYE PERSONELİ TUTUKLANDI

Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması kapsamında Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda gözaltına alınan cezaevi personeli 7 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine konuldu.

ÖZEL HABER– Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PYD) kapsamında Kütahya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 7 cezaevi personeli çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu. Mahkemeye çıkartılan 1’i kadın 7 şüphelinin M.K., M.H., A.B., Z.A., O.D., S.Ö. ve A.Ç. olduğu kaydediliyor. Şüpheli 7 kişiden 6 tanesi FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile tutuklanırken, 1 tanesi de adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Kütahya E Tipi Kapalı Cezaevi 2. Müdürü de bulunuyor. Diğer tutuklular ise infaz koruma memuru olarak görev yapıyorlardı. Her gün görev için gittikleri cezaevine şimdi tutuklu olarak götürülen 6 kişi hakkında ciddi iddiaların bulunduğu kaydedildi.

Öte yandan aynı operasyon kapsamında gözaltına alınarak adliye sevk edilen 5 adliye personelinden icra müdür yardımcısı N.M., katipler A.Ö. ve A.A. isimli 3 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar