Connect with us

ASAYİŞ

61 FETÖ ŞÜPHELİSİ İÇİN ŞAFAK OPERASYONU

Aralarında Kütahya’nın da bulunduğu Siirt merkezli 13 ilde Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik operasyon başlatıldı.

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) soruşturmaları artarak devam ediyor. Aralarında Kütahya’nın da bulunduğu 13 ilde bu sabah 06.00’da eşzamanlı olarak şafak operasyonu düzenlendi. Operasyonu yürüten Siirt Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından FETÖ/PDY örgütüyle ilgili yürütülen projeli çalışma kapsamında suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, yönetmek, kurulan örgüte üye olmak, örgüt faaliyetleri kapsamında ‘dinî inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle nitelikli dolandırıcılık yapmak, terör örgütüne finans sağlama, haberleşmenin gizliliğini ihlal etmek, fişleme yapmak, anayasayı ihlal, Cumhurbaşkanına suikast ve fiilî saldırı, yasama organına karşı suç, hükumete karşı suç, silahlı terör örgütüne üye olmak, terör örgütü propagandası yapmak, örgüte eleman kazandırma’ suçları ile ilgili Siirt merkezli Adana, Ankara, Balıkesir, Batman, Burdur, Bursa, Diyarbakır, Hatay, İstanbul, Kütahya, Mersin, Osmaniye olmak üzere 13 ilde bugün saat 06.00’da 61 şüpheliye ait araç, ev ve iş yerlerinde suç ve suç unsurlarının tespitine yönelik eş zamanlı olarak arama, el koyma ve dijital verilerde imaj alınma işlemleri ve operasyon kapsamında 61 şüphelinin gözaltına alınmasına başlandı” denildi.

Kütahya merkezde görev yapan 1 polis memuru bu kapsamda gözaltına alınarak Siirt’e gönderildiği öğrenildi. Öte yandan, Kütahya’daki FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında haklarında yakalama emri çıkartılan kişilerle ilgili olarak da çok yönlü araştırma çalışmalarının sürdürüldüğü kaydedildi.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar