Connect with us

ASAYİŞ

FETO KÜTAHYALI İMAMIN DA HAYATINI KARARTTI

Son 6 yıldır Fetullahçı Terör Örgütü ile mücadele veren Kütahyalı imam Hasan Hüseyin Deyer (44) 16 Ağustos tarihinde doğu illerinden birine tayin edildi. İmamın 2010 yılında FETÖ kumpasında 2 yıl boyunca telefonlarının dinlendiği ortaya çıktı.

20 yıllık imam hatiplik görevi yapan Kütahyalı Hasan Hüseyin Deyer, FETÖ’nün kumpas kurbanı oldu. Son 16 yıldan bu yana Kütahya il müftülüğüne bağlı Sanayi Camii’nde görev yapan Deyer, 2010 yılından 2012 yılına kadar telefon dinlemeleriyle takip edilmiş.

Star Gazetesinin haberine göre, organize suç örgütü üyesi olmak kılıfı altında dinlenen görevli imam Hasan Hüseyin Deyer, aylarca takip edildi ve dinlendi. Deyer, savcıya verdiği ifadesinde paralel yapının hedef tahtasına neden konulduğunu şöyle aktardı: “2010 yılında Kütahya Sanayi Camii’nde görev yapıyordum. Gülen cemaatinin mensupları, vatandaştan yardım topluyorlardı. Ben de vatandaşlara Diyanet’e yardım edin, bunlara değil diyordum. Daha sonra cemaatten biri beni aradı ve çok kızdı, tehdit etti. ‘Hoca bu işlere karışma’ diyen kişi ayağımı denk almamı söyledi. Bu kişi halen Kütahya’da serbest olarak gezmektedir. Ayrıca Yemen adlı cemaat mensubu önümü keserek ‘hoca suyun ısınıyor’ diyerek beni ölümle tehdit etti.”

Kütahyalı imamı dinlediği iddia edilen 24 polis hakkındaki gözaltı kararında, “2009-2013 yıllarında İstihbarat Şube Müdürlüğü bünyesinde meslek hiyerarşisi dışında oluşturulan örgütlü yapı suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, resmi belgede sahtecilik, suç uydurmak ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmiştir” denildi.

Tüm bu sıkıntıları yaşayan Kütahyalı imam Hasan Hüseyin Deyer, meslek hayatında hiç ceza almamış. Cami cemaatinden de herhangi bir konuda şikâyet gitmeyen Deyer’in, Diyanet İşleri Başkanlığı ve önceki Kütahya müftüleri tarafından başarı ve teşekkür belgeleri ile taltif edildiği öğrenildi.

Evli ve 3 çocuk babası olan aynı zamanda bakıma muhtaç anne ve babası yanında kalan Hasan Hüseyin Deyer’in, ortada somut hiçbir gerekçe yokken görev yeri değişikliği yapılması ve doğu illerinden birine köy imamı olarak tayin edilmesi kafalarda soru işareti bıraktı. Edinilen başka bir bilgiye göre, İmam Hasan Hüseyin Deyer geçtiğimiz Ramazan ayı içinde 29 gün boyunca hatimle namaz kıldırdı. Çalışkanlık ve sempati yönünden camisinin cemaati tarafından çok sevilen imamın eski görev yerine geri verilmesi isteniyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar