Connect with us

ASAYİŞ

28 BİN KİŞİLİK FETÖ OPERASYONLARINI İZLEME ORDUSU

Kütahya’da bir grup gönüllü tarafından oluşturulan terör örgütleri ile mücadeleyi izleme platformu kuruldu. 13 kişilik yönetimin liderliğini, 1980 ihtilalinde Ülkücülük davasından hapis yatıp işkence gören Kütahyalı işadamı Hüseyin Acar yapıyor.  

ÖZEL HABER – Türkiye’de ilk kez Kütahya’da kurulan FETÖ ile Mücadeleyi İzleme Platformu 20 gün gibi kısa bir sürede 4500 üyeye ulaştı. Fetullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması soruşturmalarının sağlıklı yürüyüp yürümediği ve siyasi çevrelerden herhangi bir baskı olup olmadığını araştırmak üzere kurulan platformun lideri Hüseyin Acar, çalışmaları hakkında Yeni Kütahya’ya bilgiler verdi.

“DARBE DEĞİL İŞGÂL GİRİŞİMİYDİ”

12 Eylül 1980 ihtilalinde Ülkücülük davasından idam ve ömür boyu hapis cezaları istemiyle yargılanıp 4 yıl 7 ay Mamak Cezaevinde yatan Kütahyalı işadamı Hüseyin Acar ve 12 arkadaşı tarafından kurulan platform, her geçen gün üye sayısını arttırmaya devam ediyor. 18 Ağustos’da kurulan sivil toplum hareketi hakkında konuşan Acar, “15 Temmuz gecesi yapılmak istenen bir darbe girişimi değildi. Bu bir işgâl kalkışmasıydı. 12 Eylül 1980’de ihtilal yapanlar da ABD uşağıydı fakat onlar masum insanlara tanklarla, uçaklarla ateş etmedi. Evet, onlar da haindi fakat bu FETÖ denilen alçaklar acımasız bir plan yapmışlar ve 15 Temmuz gecesi bu planı hayata geçirmek için kalkışmışlardı” dedi. 9 bin kişilik bir infaz listesi oluşturulduğuna işaret eden Hüseyin Acar, “bu kalleş örgüt 21 milyon insanımızı da fişlemişti. Hepimizin ellerini arkadan bağlayıp çukurlara doldurup diri diri toprağa gömeceklerdi. Fakat bu aziz millet, Allah’ın izni ile bu işgâl girişimine mani olmuştur” diye konuştu.

“500 KİŞİLİK LİDER KADROSU HAZIR”

FETÖ ile mücadeleyi izleme platformu üyesi 4500 kişi arasından 500 kişilik liderler kadrosu için çalışma yaptıklarını söyleyen Hüseyin Acar, “mahalle, köy, belde ve ilçe teşkilatlarımızı oluşturuyoruz. 500 kişilik bir lider kadromuz olacak. Bu 500 kişiden her 1 kişi 56 normal üyenin topladığı verileri bize ulaştıracak. Yani bu 500 kişi 28 bin kişi tarafından aktarılan izleme raporlarını üst yönetimimize aktaracak. Biz de bu bilgilerden oluşan raporlarımızı anında kolluk güçlerimiz ile paylaşacağız. Bunu yapmaktaki en önemli gayemiz, devletin işini kolaylaştırmaktır. Devletimizin içine kadar sızmış olan bu hain yapı başka türlü temizlenemez. Bu bir kuva-i milliye hareketidir bizim yaptığımız. Bu izleme platformu aynı zamanda hazır olarak bekleyen milis güçlerdir. Allah göstermesin ama bir daha böyle bir girişim olursa organize olarak biranda harekete geçebilecek bir milli güçten bahsediyoruz. Bizde sağcı, solcu, ülkücü, devrimci, fakir ya da zengin ayrımı yoktur” dedi.

huseyin_acar

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar