EMET İLÇESİNDE FETÖ OPERASYONU – 8 ADRESE EŞZAMANLI BASKIN

Emet İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği FETÖ operasyonunda 8 adrese operasyon düzenlendi. Uzun süredir aranan FETÖ’nün Emet’teki kasası olduğu iddia edilen Harun Uygun çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

ÖZEL HABER – Polis 8 adrese eşzamanlı operasyon düzenledi. FETÖ kapsamında verilen arama ve yakalama kararında Harun Uygun isimli bir vatandaş ile birlikte 7 Eti Bor işletmesi personeli gözaltına alındı. Harun Uygun, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilirken diğer 7 kişi ise bugün adliyeye sevk edildi.

Tutuklanarak cezaevine konulan Harun Uygun isimli kişinin Emet ilçesinde FETÖ’nün dershane ve diğer işyerlerini koordine ettiği iddia ediliyor. Aslen Tavşanlılı olduğu öğrenilen Harun Uygun’un, FETÖ’nün Emet kasası olduğu yönündeki iddiaların yanı sıra Emet ilçe imamı olduğu da iddia edildi. Uzun süredir arananlar listesinde bulunan Harun Uygun, Tanşanlı’nın bir köyünde babasının evinde saklanırken gözaltına alınmıştı. Emet ilçesine getirilen Uygun buradaki sorgusunun ardından savcılığa sevk edilmiş ve daha sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konulmuştu.

Polis tarafından sorgulanan Emet Eti Bor Maden İşletmesinde görevli 7 kişi de bugün sabah saatlerinde adliyeye sevk edildi. 7 kişinin savcılık sorgusunun ardından nöbetçi mahkemeye çıkarılacağı bilgisine ulaşıldı.


Web Tasarım: Arena Ajans