Connect with us

ASAYİŞ

KÜTAHYA’DA YAKALANAN BYLOCK YAZILIMCISI TAKİYE YAPMIŞ

Kütahya’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, kriptolu mesajlaşma sistemi olan ‘Bylock’ yazılımını geliştiren ekibin içerisinde olduğu iddiasıyla gözaltına alınan eski TÜBİTAK üst düzey yöneticisi Mesut Yılmazer de diğer FETÖ’cüler gibi takiye yaparak gizlenmeye çalışmış.

ÖZEL HABER – Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve kriptolu mesajlaşma sistemi olan “Bylock” yazılımını geliştiren ekibin içerisinde olduğu iddia edilen eski TÜBİTAK üst düzey yöneticisi Mesut Yılmazer, Kütahya Emniyet Müdürlüğü’nün başarılı çalışması ile kaçmak üzereyken yakalanmıştı.

Eski TÜBİTAK üst düzey yöneticisi Mesut Yılmazer (46), Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından, adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konulmuştu. Bu arada, Yılmazer’in kendisini sorgulayan polislere, “Siz beni sorgulayamazsınız. Yakında hepiniz tutuklanacaksınız ve bunların hesabını vereceksiniz.” ifadelerini kullandığı ileri sürüldü.

İşte bu küstahça tehditleri savuran FETÖ’cü Yılmazer’in, Facebook’taki şahsi hesabındaki kapak fotoğrafı ve yaptığı paylaşımlar bir FETÖ üyesinin nasıl takiye yaptığına da en güzel örnek oldu. 15 Temmuz gecesinden 7 gün sonra kapak fotoğrafına “Demokrasi Nöbeti” fotoğrafı koyan takiyeci Fetö üyesi, 3 Eylül gecesi de İstanbul’daki 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde çekilen bir fotoğrafı hesabının kapak fotoğrafı yaptı. İşte bu hamleler ile kanunlar ve adaletin elinden kaçmak istese de Kütahya KOM Şubesi’nin başarılı çalışması neticesinde kaçmak üzere iken kıskıvrak yakalandı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar