ŞÜKRÜ NAZLI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’LA BİRLİKTE AMERİKA’YA GİTTİ

Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyetle birlikte Newyork’a gitti.  

Birleşmiş Milletler Genel Kurul toplantısı için Türkiye’den giden heyete Kütahya milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı da katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’na katılmak için ABD’ye gitti. İstanbul Atatürk Havalimanı’nda MİT Müsteşarı Hakan Fidan ile bir süre görüşen Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, daha sonra uçağa binerken el sallayarak objektiflere poz verdi.

BM’nin 71’inci genel kurul görüşmelerine katılmak için beraberindeki heyetle birlikte New York’a hareket eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları kaydetti:

“Tüm ülkelerin devletlerin katılması bekleniyor. Katılımcı ülkelerinin birçoğu devlet başkanları, dışişleri bakanları nezdinde katılıyor. Sayın Veysi Kaynak, Bekir Bozdağ, Fatma Betül Sayan, Ömer Çelik, Mevlüt Çavuşoğlu, Nihat Zeybekci, Berat Albayrak ve bazı milletvekillerimiz bize eşlik ediyor. 20 Eylül Salı günü BM Genel Kurulu’na hitap edeceğim. Konuşmamda Türkiye’nin BM’deki aktif rolüne vurgu yaparak, terörle mücadele, mülteci sorunu ve tabiiki 15 Temmuz darbe girişimini değerlendirme durumunda olacağım. Bunu gerek genel kurulda, gerekse ikili görüşmelerde paylaşacağım.”


Web Tasarım: Arena Ajans