MİLLETVEKİLİ NAZLI, YANAN KÖYE GİTTİ

AK Parti Kütahya Milletvekili Mustafa Şükrü Nazlı, Domaniç ilçesine bağlı Kırık köyünde meydana gelen yangında evleri ve ahırları kullanılamaz hale gelen aileleri ziyaret etti. Nazlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 9 Ağustos’ta Kırık köyünde çıkan yangında 5 evin kullanılamaz hale geldiğini hatırlatarak, yangın zedelere yardım için gerekli tüm çalışmaların yapıldığını söyledi. Mağdur ailelerin ihtiyaçlarının karşılanması için Kaymakamlıkla görüşerek buraya kaynak aktarmak istediklerini bildiren Nazlı, şöyle konuştu:

“Yanan evler için Domaniç halkı, kaymakamlığımız ve İl Özel İdaremiz buraya bir takım destekler vererek yaraları sarmak için adeta seferber oldular. Bugünde biz yerinde gördük, sayın muhtarımızı da dinledik. Yangından sonra yapılacak işler var, bunlarla ilgili gerekli gayreti göstereceğiz. Yolda bir kayma var, yanan yerlerin temizlenme işlemi var. Ayrıca, bu gibi olayların yaşanmaması için il genel meclisimiz aldığı karar kapsamında tüm köylere yangın tankerleri dağıtık. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın can ve mal güvenliği bizler için çok önemli tüm tedbirleri alıyoruz, almaya da devam edeceğiz. Rabbim bir daha böyle felaketler vermesin.”

Domaniç ilçe merkezine 22 kilometre mesafedeki 55 haneli Kırık köyünde 9 Ağustos’ta çıkan yangında dört ahır ve beş ev kullanılamaz hale gelmişti.


Web Tasarım: Arena Ajans