Connect with us

ABDÜLKADİR EKMEKÇİOĞLU

BİR OLALIM İRİ OLALIM

GÜNÜN SÖZÜ: Birlik ve beraberlik ölümden başka her şeyi yener.(Mevlana)

Son aylarda kendi ilçem Emet’te ve Kütahya da yaşanan olayları yakından takip ediyorum. Bir yerin yöneticileri o yerin kalkınması, daha iyi yaşam şartlarının oluşması için çalışması gerekirken olur olmaz işlerle başlayan tartışmalar nerede ise kavgaya dönüştü.

Emet ilçesinde Akparti ye muhalefet partilerinden çok eski Akparti’li şimdi bağımsız belediye başkanı muhalif. Neden mi? Bir süre önce sosyal medyada başkanın özel yaşamı ile ilgi görüntülerden sonra başkan Mustafa Koca partisinden istifa etti. Akparti de ise bir başkan istifa etti. Yerine avukat Mehmet Yağcıklı ve ekibi göreve geldi. Bu değişimden sonra başkan Koca’ nın tekrar partiye dönme planlarına ilçe yönetimi ve parti tabanı karşı olması ile Akparti yönetimi ile belediye arasında saman altından başlayan mücadele su yüzüne çıktı. İlçeye hükümetin yapacağı işleri kendine mal etmesi Emet’te parti ile belediye arasındaki fitili ateşledi. Taraflar ne kadar birlik içindeyiz demelerine rağmen bir birlerini bir kaşık suda boğacak. Olması gereken belediye kendi işleri ile uğraşsa. Parti de ilçenin sağlık,yol,işsizlik ve diğer sorunları için uğraşsa Emet’e en büyük iyiliği yaparlar.

Kütahya ilimizde de son yıllarda yaşanan bürokrat ve iş çevreleri arasındaki gerginlik izlenimlerime göre iplerin kopma derecesinde olduğu. Bu böyle olmamalıydı. İlimize yatırımlar yapan insanlarla ilimizi yönetmekte olan çok değerli insanların aralarındaki olumsuzlukla, kırgınlıklar bugünkü boyutlara gelmeden önlenebilirdi. Bugünde geç kalınmış değildir. Kütahya’mız da hiç akil insanlar yok mu? Elbette vardır. O halde neyi bekliyorlar ki. Bir yerde kavgalar ve hizipler artarsa o yer gelişmez. Büyümez aksine küçülür.

Kütahya’lıya yani bizlere yakışmayan bu davranışlara bir son verilmeli. Her şey Kütahya’mız için diyerek ilimizde daha güzel işlerin ve yatırımların yapılması için çalışmalıyız. Bu da 7 den 70 e herkes den özellikle istirham ediyorum.

KELEKLER OLMASA MELEKLER AÇ KALIR

Telefon dolandırıcıları gün geçmiyor ki, dolandırıcılıklarına bir yenilerini ekliyor. Kendilerini savcı, polis, asker diye tanıtıp para ve ziynetleri alanlar daha sonra terör örgütlerini kullanarak dolandırmaya başladılar. Şimdi FETO hainin adını kullanarak saf ve masum insanları dolandırmaktalar. Son haftalarda Emet’te kişileri arayan dolandırıcılar sizi bankadan arıyoruz. Kart numaranızı söyleyiniz. Şifrenizi de söyleyin. Kartınızı ve hesaplarını güncelleyeceğiz diyerek onlarca kişinin hesaplarından dolandırıcılık yöntemi ile paralar çekilmiştir. Sevgili okurlarım, ne olur bu kadar saf ve iyi niyetli olmayınız. Hiçbir savcı, polis ve asker sizden para ve ziynet talep etmez. Yine hiç banka sizi arayarak güncelleme yapmak iiçin kart numaranızı ve şifrenizi istemez. Uyanık olun. Böyle durumlarda 155 veya 156 yı arayarak dolandırıcıları ihbar edin. Çok zor durumda da kalırsanız en yakın polis veya jandarma

karakollarına gidiniz. İş ,iş den geçtikten sonra gitmenizin size yararı değil zararı olur. Aksine kelekler olmasa melekler aç kalır diye alay konusu olursunuz.

Diğer bir dolandırıcılık da internet alış-verişlerinde yaşanıyor. İnternetten gördüğünüz her şeyi almaya kalkmayınız. Ya gördüğünüz yerine adi ve kalitesiz ürünler adresine gönderiliyor. Hatta bir cep telefonu alan kişiye paketten salatalık da gönderiliyorsa tüketicilerin akıllı olmaları gerekiyor. İleride sıkıntı yaşamamanız açısından belli marka ve kaliteli ürünlerden başka ürünleri sakın satın almayınız. Yoksa size de kelekler olmasa melekler aç kalır diye alay ettirmeyiniz.

Benden söylemesi. Hoşça kalınız.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar