Connect with us

HABERLER

MÜLTECİ GENCİN EN BÜYÜK HAYALİ MİLLİ FORMA

Kütahya’da yaşayan Etiyopyalı mülteci atlet Fetene Alemu, Türk Milli Takımı’nın forması giymek istiyor.
Kütahya Dumlupınar Üniversite Beden Eğitimi ve spor Yüksekokulu birinci sınıf öğrencisi olan 24 yaşındaki Alemu, Trabzon, Bursa, İzmir ve Çorum’da yapılan yarı maraton koşularda birincilik ve ikincilik ödülleri aldığını kaydetti. Türkiye’de 4 yıldır mülteci olarak kaldığını ifade eden Fetene Alemu, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı için müracaatım oldu. Şu an Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birinci sınıf öğrencisiyim. İstanbul Zeytinburnuspor Kulübü sporcusu olarak 4 yıldır bir çok ilde yapılan yarışmalara katıldım. Yarışmalarda bir çok birincilik ve ikincilik ödülü aldı. Hedefim Türk Mili takımının formasını giyip yarışmalara katılmak. Bunun için yetkililerin ilgili ve desteğini bekliyorum” diye konuştu.
Türk bayrağını öpen Alemu, kazandığı kupa ve madalyalara gözü gibi bakıyor. Alemu, okuluna rağmen günlük antremanları hiç aksatmadığını belirtti.
Kütahya İl Göç Müdürü Fatih Tüzen de, Fetene Alemu’nun başarılı bir sporcu olduğunu belirterek, müdürlük olarak kendisine ilgi ve desteklerinin halen sürdüğünü ifade etti.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar