Connect with us

EĞİTİM

DR.NACİ EREN HAYATINI KAYBETTİ

ABD’de 54 yıl doktorluk yaptıktan sonra memleketi Kütahya’nın Simav ilçesine dönen doktor, mal varlığını eğitim için harcayarak eğitim blokları ve okul yaptıran Dr.İbrahim Naci Eren hayatını kaybetti
Servetini eğitim yatırımlarına harcayan Simav’ın 91 yaşındaki ’Eğitim Koçu’ hayırsever Dr. Naci Eren, Simav’da eğitim yuvası yapımına ilk olarak, 1992 yılında rahmetli annesi Gülizar Eren adına ilçe merkezine 24 derslikli bir ilkokul yaptırdı. Daha sonra Simav Teknoloji Fakültesi bünyesine birisi kendi, diğeri eşi Müfide Eren adına 2 eğitim bloku yaptırdı. Bunun yanında Teknoloji Fakültesi ile Simav Meslek Yüksek Okulu’nun yapımına da maddi destek sağlayan Eren,fakülte ve meslek yüksek okulunun bulunduğu Simav Kampüsü alanına, rahmetli dedesi müftü Hacı Mehmet Akif Eren adına 20 derslikli yeni bir eğitim bloku yaptırdı.
Dr.İbrahim Naci Eren’in cenazesinin evinden alınarak,Simav Halilağa Camisinde Cuma Namazından sonra kılınacak Cenaze namazı sonrası Dumlupınar Üniversitesi Simav Dr. İbrahim Naci EREN Yerleşkesi içerisindeki kabrine defnedileceği öğrenildi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar