TAVŞANLI’DA HASTALARA PALYATİF BAKIM ANLATILDI

Sağlık söyleşilerinde bu haftanın konusu yaşamı tehdit eden ağır hastalıklar karşısında hasta ve yakınlarına yönelik fiziksel, psikososyal ve manevi gereksinimlerin karşılandığı “palyatif bakım” anlatıldı.

Tavşanlı Belediyesi ve Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi işbirliğinde hazırlanan Sağlık Söyleşileri’nin bu haftaki konusu Palyatif Bakım oldu. Palyatif bakımda temel hedef; konan tanı neticesinde yaşamın son noktasına yaklaşan kişilerin ihtiyaçlarına karşılık vermeyi, hem hastaların hem de yakınlarının yaşamı tehdit eden hastalığa bağlı olarak ortaya çıkan problemlerle savaşmasına, fiziksel, psikososyal ve manevi gereksinimlerin karşılanmasını hedefliyor.

Ada Mahallesi Hayırlı Hizmetler Vakfı toplantı salonunda gerçekleştirilen söyleşide Anestezi ve Yoğun Bakım Uzmanı Dr. İlker Çimen hasta yakınlarına konunun hassas yönlerini anlatarak Sağlık Bakanlığı’nın yaklaşımını anlattı. Toplantı sonrası Dr. İlker Çimen ve Başhekim Dr. Ünal Ünalan vatandaşların merak ettikleri sorulara cevap verdi.


Web Tasarım: Arena Ajans