Connect with us

HABERLER

‘KÜÇÜK İŞLER’E BÜYÜK İLGİ

Kütahya Kültür ve Sanat Derneği (KÜSAD) ulusal alanda tanınmış, akademisyen, yüksek lisan öğrencisi ve serbest sanatçılardan oluşan 37 sanatçıya 20 X 20 ebatlarında 195 sanat eserine ev sahipliği yaptı

KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız’ın yaptığı açıklamada “KÜSAD olarak tüm sivil toplum kuruluşları ile iş birliğimiz devam etmekte olup sanatsal kalkınma ve sanata bakış açısını geliştirmeye devam etmekteyiz. Bu seferde, Eskişehir BŞB Turgut Özakman sahnesinde sergilenen “Küçük İşler 1”  adlı resim sergisinin devamı olarak KÜSAD Galerimizde Kütahyalı sanatçıları ve sanatseverleri bir araya getirerek “Küçük İşler 2” sergisini sizlerin karşısına sunuyoruz. Etkinliğe gösterilen ilgi hepimizi çok memnun etmiştir.” dedi.  Sanatseverler tarafından büyük ilgi gören serginin ev sahipliğini yapan KÜSAD Başkanı Bayram Yıldız sözlerine şöyle devam etti; “Biz KÜSAD olarak aslında bugün burada ismi “Küçük İşler” olan ama aslında kendisi dev gibi olan bir organizasyona ev sahipliği yapıyoruz. 37 sanatçının 20 X 20 ‘lik ebatlarındaki eserlerini bir araya getirip sergilemek kabul edersiniz ki kolay bir şey değildir. Ama en güzeli bu sanatçılarımızın emeklerinin sizlerin görücüsüne çıkmış olmasıdır. Bu minvalde genç ve hobi alanında resim yapan, emek harcayan ve sanatsal üretimin bir dinamiği olan sanatçılarımızı teşvik etmek, onları sanat dünyasının içine sokmak bizim dernek olarak en büyük gayelerimizden biridir. Biz sadece sergiler açan, etkinliklere katılan bir dernek değiliz. Kütahya’da sanatın nabzıyız. Sanatın fabrikasıyız. Ve hepimiz birer sanat emekçisiyiz. Bu emeklerden ortaya çıkanlar işte bugün karşınızda” dedi.

Ahmet Saygı, Aysun Döner, Ayşe Ekici, Ayşe Gürkaş, Berra Sözeri, Burçak Yazıcı, Deniz Kızılkılıç, Ahmet Avcı, Ege Moripek, Eda Yıldız, Elit Dokur, Emel Güven, Eser Önsel Silistre, Fatma Nur Temel, Fatoş Karakaş, Ferhat Alabay, Filiz Karaca, Gizem Süzen, Gözde Tobi, Hakan Güven, Hatai Abdulleyen, Ilgın Uçar, İnci Elbir, Kübra Çelik, Kübra Şeker, Kübra Şahin Çeken, Kubilay Bozkurt, Müge Bayar, Ömer Faruk Aykan, Pınar Ayanlı, Sebile İncegönül, Sude Erdem, Sumeyra Erdem, Tuğba Renkci, Yunus Kaya, Zekiye Korkmaz Kılıçaslan, Duygu Nur Bel’den oluşan toplam 37 sanatçının eserlerini görebileceğiniz sergi KÜSAD Galeri A’da 28 Ekim – 8 Kasım tarihleri arasında açık kalacak.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar