Connect with us

DİĞER

ŞİFA DAĞITAN MERKEZ

Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı merkezde, yürüme güçlüğü çeken hastanın sağlığına kavuştuğu bildirildi

Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ek binası olarak bir süre önce faaliyete başlayan merkezde, yürüme güçlüğü çeken hastanın sağlığına kavuştuğu bildirildi. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinde görevli Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Fatih Temiztürk, İstanbul’dan, yürüme güçlüğü şikayetiyle Kütahya’ya gelen ve buradaki termal sularda şifa arayan 65 yaşındaki İbrahim Ateş’in yaklaşık 1 ay süren tedavi sürecinin ardından sağlığına kavuştuğunu söyledi. Fizik Tedavi Merkezinin, bünyesindeki cihazlar ve verilen hizmetler anlamında Türkiye’nin ender merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Temiztürk, “Hastanemiz yaklaşık 6 ay önce faaliyete başladı. 200 yatak kapasiteli hastanemiz adeta otel konseptinde ve konforunda. Hastanemizde, son teknolojik cihazlarla hizmet veriyoruz.” dedi. Hastaneye Türkiye’nin dört bir tarafından hasta kabul ettiklerini, İbrahim Ateş’in de İstanbul’dan tedavi için geldiğini ifade eden Temiztürk, şunları kaydetti: “İbrahim Bey bize, osteoartrit, obezite, diyabet, hipertansiyon ve yürüme güçlüğü şikayetleri ile başvurdu. Buraya geldiğinde oldukça zor yürüyordu. Bizim burada uyguladığımız kaplıca tedavisi, kardiyopulmoner rehabilitasyon tedavisi ve son teknoloji egzersiz cihazlarımızla yaptırdığımız egzersizlerle İbrahim Bey büyük ölçüde sağlığına kavuştu. Benzer rahatsızlıkları olan birçok hastamıza hizmet veriyoruz. Burada kaplıca tedavisinin, son teknoloji cihazlarla tedavi uygulamamız ve kardiyopulmoner rehabilitasyonun burada yapılması bizi diğer Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezlerinden faklı kılıyor. Bu hem bizim için hem de buraya tedaviye gelen hastalarımız için büyük bir avantaj.”

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezlerinde tedavi gören İbrahim Ateş ise hastanedeki uygulamalardan oldukça memnun olduğunu belirtti. İstanbul’dan neredeyse yürüyemez haldeyken geldiğini dile getiren Ateş, “Ayaklarımın şişliğinden dolayı ayağıma ayakkabı dahi giyemiyordum. Yaklaşık 1 aydır bana uygulanan tedaviler sayesinde Allah’a çok şükür rahatça yürüyebilir hale geldim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kaplıca tedavisi ile birlikte fizik tedavi ve rehabilitasyon tedavisi olacak olan bütün hastalara otel konforunda hizmet sunan bu hastanemizi tavsiye ediyorum.” ifadelerini kullandı. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan tam donanımlı tıbbi ve teknik cihazların yanı sıra kaplıca suyu bulunan lokal ve genel havuzlarla hastalara hizmet sunuluyor.

AA

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar