HAYATIN İÇİNDEN

Kütahyaspor hepimizin; 1966 yılında Dağcılık Gençlik ve Dumlupınar amatör futbol kulüplerinin birleşip, profesyonel Kütahyaspor kulübünün kurulmasıyla hayata geçti. Forma renklerini dünyaca ünlü Mavi Lacivert çinimizden aldı. Kuruluşundan itibaren uzun yılar rakip takımların korkulu rüyası olan Kütahyaspor, Galatasaray futbol takımının 4-3 yenme başarısı gösterdi. O yıllarda bizi yenen takım şampiyon oldu….

Kütahyaspor, yönetim hataları, yanlış transfer politikaları ile Kütahya halkının sahip çıkmaması yüzünden, bölgesel amatör lige kadar düştü, makus kaderimiz 2015-2016 sezonu bölgesel lig 9. grupta şampiyon olup 3. lige çıkarak profesyonel lige döndü. Ancak bir yere çıkmak kadar orada kalmak hatta daha ileri gitmek, çıkmak kadar zordur, mücadele gerekir…

Her ilin kendine özgü değerleri vardır. Bu değerlerden biriside spor kulüpleridir. Günümüzde en gözde ve revaçta olan spor dalı futboldur. Bir ilin futbol takımının başarısı, diğer iler arasında üstünlük sağlayan bir faktördür. O ilin ekonomisine ve tanıtımında büyük katkı sağlar. Bu kısa açıklamadan sonra gelelim esas konuya. Kütahyaspor beli  kişilerin değil tüm Kütahya halkınındır. Onun için Kütahyaspora hep birlikte elimizden gelen imkanlarla destek verip sahip çıkmalıyız. Teklif kolay yapmak zordur. Benim gördüğüm kadar Kütahyasporun şuanda en büyük sorunu ekonomi yani paradır. Hedefimiz önce bulunduğumuz ligde kalmak sonra 2. hatta 1. lige çıkmak olmalıdır. Buda iyi antranör, kaliteli futbolcular ile olur. Bunlar için de büyük bütçeye sahip olmak gerekir.  Yerel basından edindiğim bilgiye göre asrın madeni olan ETİ BOR işletmelerinin Kütahyaspor’a sponsor olması gündeme gelmiş bulunuyor. Bu girişim inşallah gerçekleşir ve ekonomik sorun ortadan kalkar, kötü gidiş tersine döner. Diğer önemli bir konu da halkımızın kendi sahasında ve deplasmanda oynanan maçlarda tribündeki yerini alıp takıma destek vermesidir. Moralimizi bozmayalım ama zor geldiğimiz yerden kolay düşmeyelim. Hedefimiz daha yukarı liglerde olsun, bunun içinde gerekli tedbirler vakit geçmeden alınsın, yoksa son pişmanlık fayda etmez. Yazımız özlü bir sözle noktalayalım. “Bütün renkler aynı hızda kirlenmiş, önceliği beyaz almış…”

Kalın Sağlıcakla…


Web Tasarım: Arena Ajans