Connect with us

MEHMET YAYLIOĞLU

KÜTAHYASPOR NASIL KURTULUR?

Geçen sezon büyük bir şâşâ ile Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e çıkan Kütahyaspor, yeni sezonun ilk 12 haftası itibariyle sportif anlamda kendisinden beklenen başarıyı kaydedemedi. Geçen sezon başarı elde eden kadronun yüzde 95’i takımdan gönderilip, yerine 22 yeni futbolcu alındı. Oyuncular ile anlaşma yapıldıktan sonra teknik heyet (Hikmet Demirbilek ve ekibi) ile de anlaşıldı. Bu noktada büyük bir yönetim zafiyeti yaşandı. Çünkü önce futbolcular sonra teknik heyet ile anlaşılmaz. Bu büyük bir saçmalıktır. Bu türlü konularda yetkili merci kim ise sorumlusu da oldur. Maalesef gelişmeler böyle olunca Hikmet Hoca ve ekibi 4 maç sonra görevi bırakmak zorunda kaldı. Daha sonra Cevdet Uzunköprü ve ekibi ile anlaşıldı. Bu arada sportif direktör Şener Aşkaroğlu da gönderildi. Fakat bu arada puan kayıpları sürüyor, Kütahyaspor ligin dibine demir atıyordu. Kartal maçında alınan 3 puan, ardından Çorum galibiyeti, derken deplasmanda Kızılcabölük’ten 1 puan ve nihayetinde Kozan’dan alınan 3 puan ile sportif bir başarı yakalandı. 5 hafta sonunda 10 puan alan Kütahyaspor, rahat bir nefes alarak son 8 haftaya daha umutlu olarak girdi. Bu konudaki en büyük başarı payı teknik heyet ve futbolcularındır. Ardından taraftarın büyük ve karşılıksız desteği gelmektedir.

Bir de buz dağının görünmeyen tarafını konuşmak lazım diye düşünüyorum. Sezonun hemen başında Kütahyaspor’a geçmiş yıllardan gelen 700 bin liralık bir borç yüzünden haciz geldi. Kulübün kasası amiyane tabirle tam takır kuru bakır. Buna rağmen yöneticiler kendi ceplerinden para vererek sporcuların alacaklarını ödemeye çalıştılar. Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, tüm imkânları seferber ederek Kütahyaspor’a para buldu. Milletvekilleri M.Şükrü Nazlı ve İshak Gazel Ankara’dan bazı para kaynakları için arayışa girdi. Fakat tüm bu girişimler yetersiz, çünkü bir taraftan 700 bin liralık haciz ödenmeye çalışılıyor, bir taraftan futbolcuların alacakları verilmeye çalışılıyor, bir taraftan SGK ve maliyenin düzenli ödemeleri yapılmaya çalışılıyor.

Yeni Kütahya Gazetesi olarak biz ortaya bir fikir attık. ETİ Bor işletmelerinin Kütahyaspor’a sponsor olması konusundaki fikrimiz tüm kamuoyu tarafından benimsendi. Milletvekilleri M.Şükrü Nazlı ve İshak Gazel ile Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu da ETİ Bor konusunda bir şeyler yapılacağı sinyali verdiler. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile randevu alınacağını ve mutlaka bir destek sağlanacağını duyurdular. İnanın çok umutlanmıştım. Fakat bu konuda hiç kimse ateşleyici bir güç olmadığı için netice alınamadı. Vekiller kendi takip eder mi bilemem.

Milletvekilleri İshak Gazel ve M.Şükrü Nazlı, Spor Toto idaresinden iyi bir destek alınacağını ve Kütahyaspor’un borçlarının önemli bir bölümünün kapatılacağını söylediler. Eğer sözde kalmaz ise bu hafta içinde bu konuda somut adımlar atılacak.

Kütahyaspor’daki mali kriz çözüldüğünde sportif anlamdaki başarıların artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum. Sezon başında yapılan hatalardan herkes dersini aldı. Aynı hatalar bir kez daha yapılmaz ise ikinci yarıda çok farklı ve güçlü bir Kütahyaspor izleriz.

Aksi halde olabilecekleri düşünmek bile istemiyorum…

Sevgiyle kalın…  

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar