KÜTAHYASPOR YÖNETİM KURULU DİSİPLİN HATASINI AFFETMEDİ – 3 FUTBOLCU KADRO DIŞI

Kütahyaspor’da alacaklarını tahsil edemediklerini iddia eden futbolcular idmana çıkmak istemedi. 23 kişilik kadroda sadece Derviş Hüseyin Güner bu karara uymadı. Gelişmelerin sonunda 3 futbolcu süresiz olarak kadro dışı bırakıldı.

Sancaktepe yenilgisinin ardından, haftanın ilk idmanına katılmak istemeyen Kütahyasporlu 22 futbolcu, yönetim kurulunun alacaklarını ödemediğini iddia ederek eylem yapma kararı aldıklarını teknik heyete bildirdi. Teknik heyet sorunun çözülebileceğini, idmana çıkmamanın yanlış olacağını telkin etse de Kütahyalı futbolcu Derviş Hüseyin Güner dışındaki 22 futbolcu kararlarından dönüş olmayacağını söyledi. Futbolcular adına takım kaptanı Fatih Sercan Ekinci, telefonla yönetim kurulu başkanı Ramazan Yıldırım ve Asbaşkan Osman Baş’ı arayıp, “siz gelip bize alacaklarımız ile ilgili gerekli izahatı yapmadan idmana çıkmıyoruz” dediği öğrenildi. İdman saatinden iki saat sonra Kütahyaspor tesislerine giden bazı yönetim kurulu üyeleri, futbolcular ve teknik heyetle toplantı yaptıktan sonra akşam saatlerinde 3 futbolcunun kadro dışı bırakıldığını açıkladı. Açıklanan karara göre takım kaptanı Fatih Sercan Ekinci, Hüseyin Teker ve Abdullah Cemal Küçükyılmaz disiplinsiz davranışlar ve sportmenliğe aykırı hareketleri gerekçe gösterilerek süresiz olarak kadro dışı bırakıldı. Bu üç futbolcu için alt yapı takımı ile idmanlara çıkmaları kararlaştırılıp, tesislerden uzaklaştırıldı.

Salı günü sabah saatlerinde Kütahyaspor tesislerine gelen eski Kütahya milletvekili Hüsnü Ordu, kadroda kalan 20 futbolcu ile yaklaşık iki saat süren bir toplantı yaptı. Yapılan toplantının ardından, yönetim kurulu üyelerinden bazıları tekrar futbolcular ile görüşerek son durumu masaya yatırıp, Cumartesi günü oynanacak olan Beylerbeyi maçına konsantre olmalarını istediler. Dün yapılan idmana kadro dışı bırakılan futbolcular dışında Derviş Hüseyin Güner ve kaleci Mehmet Dilaver izinli oldukları gerekçesi ile katılmadılar.

Alınan bilgiye göre kaleci Mehmet Dilaver’in de sözleşmesinin feshedileceği konuşuluyor.


Web Tasarım: Arena Ajans