Connect with us

DİĞER

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANLIĞI TABİAT ÂŞIKLARINI KÜTAHYA’YA BEKLİYOR

Orman ve Su İşleri Bakanlığı, şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyen vatandaşlar için fırsatlar oluşturmaya devam ediyor. Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Ege’nin güzide yerlerinden Domaniç Ormanları’nda toplam 30 kilometrelik yürüyüş yolu yaptı.

Yapılan yürüyüş yolları ile vatandaşlarımız ve tabiat tutkunu turistler Türkiye’nin tabii varlığının eşsiz bir köşesi olan; zengin bir alt flora ve yaban hayatı potansiyeline sahip Domaniç Ormanları ile tanışma fırsatı yakalayacak.

“Sanatsal ve Bilimsel Gözlem Yapmak İçin Mükemmel Bir Konuma Sahip” 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu vatandaşları Domaniç’e davet ederek “Ormanlarımız bizim eşsiz tabiat değerlerimiz ve her bir yörede benzersiz güzelliklere sahip. Domaniç Ormanları da onlardan bir tanesi. İçbatı Ege Bölümü’nde yer almasına rağmen özelikleri bakımından Karadeniz Bölgesi’ne benziyor. Toplam 30 km’lik Sultan Abdülhamit – Evliya Çelebi – Karderesi – Pazaralanı Yürüyüş Parkurları sadece yürüyüş için değil, sanatsal ve bilimsel gözlem yapmak için mükemmel bir konuma sahip” değerlendirmesinde bulundu.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar