Connect with us

EKONOMİ

VURAL KAVUNCU,PAKİSTAN’DA KÜTAHYA’YA YATIRIM İÇİN GÖRÜŞMELER YAPTI

TBMM Sağlık Aile Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve Kütahya Milletvekili Prof.Dr.Vural Kavuncu,Pakistan’ın Karachi ve Lahor kentlerinde iki büyük ilaç firması ile görüşerek Kütahya’ya yatırım yapmaları konusunda bilgiler aktardı.
Prof.Dr.Kavuncu,görüşmeler ile ilgili yaptığı açıklamalarda:”İlk toplantımızı Pakistan’da değişik alanlarda ticari faaliyeti olan IBL Grup Yönetim Kurulu başkanı Raşid Abdullah ve Şirket CEO su Said Nedim, şirket danışmanı Dr. Muhammed Nasır ile yaptık. Kendilerine Türkiye’de ki mevcut durumu özetledik. Ana konu bünyelerinde faaliyet gösteren Searle İlaç Firmasının Türkiye’de yapmayı düşündükleri yatırımdı. Hükümet olarak yabancı yatırımıcılar için sağlanan avantajları, bunların içinde Kütahya’nın hangi ek avantajlara sahip olduğundan bahsettik. Bürokratik aşamada sağlayacağımız kolaylıkları konuştuk. Sıcak ortamda geçen konuşmalarla birlikte inşallah ilimizde bu yatırımı yapmak yönünde araştırmalarını yapacaklar. Bu yatırım gerçekleşirse Yeni teknoloji ilaçlarını ilimizde kuracakları fabrikada üretecekler.
Pakistan’ın diğer önemli bir kenti olan Lahor’da Mac & Rains firmasını ziyaret ederek yönetim kurulu başkanı Mansur Dilaver ve yönetimi ile görüşmelerde bulunduk. Firma 4 ana şirket ve firmadan oluşuyor; Serum fabrikası, tıbbi ilaç şirketi, bitkisel destek gıda ürün-ilaçları ve Sağlık Üniversitesi (hemşire ve Fizyoterapi). Ürünlerini çok sayıda ülkeye ihraç ediyorlar, şu anda da genişleme politikaları var. Biz de ülkemizin avantajlarını, yanı sıra Kütahya’da yatırım yapmalarının kendileri için sağlayacağı ek avantajları kendilerine aktardık. Tavşanlı OSB’de ön tahsis aldıkları arazi için sözleşme imzalayıp kesinleştirme kararı aldılar. Bunun için önümüzdeki aylarda ziyaret edecekler ve 2017’de yatırıma başlama yollarını araştıracaklar. Hayırlısı ile yatırımın hayata geçmesini diliyorum.”dedi

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar