KÜTAHYASPOR YÖNETİMİ ÇARPICI BİR AÇIKLAMA YAPTI

Uzun süredir suskunluğunu koruyan Kütahyaspor yönetimi, yaptığı yazılı açıklama ile çok önemli konulara açıklık getirdi. Maddi sorunların 2-3 hafta içinde tamamen sona ereceği de iddia edildi.

Spor Toto 3.Lig’de ilk 15 haftada çok kötü sonuçlar alarak ligin dibine demir atan Kütahyaspor’un yönetim kurulu yazılı bir açıklama yaparak gündemdeki çok önemli konulara açıklık getirdi. Yapılan açıklamada, Kütahyaspor’a kimlerin ne kadar para yardımı yaptığı, futbolcuların neden kadro dışı bırakıldığı, transfer hazırlıkları ve diğer konular açıkça ifade edildi. Kütahyaspor yönetim kurulunun yaptığı yazılı açıklama aynen şöyle;

“Sezon başından, geldiğimiz bu güne kadar geçen süre zarfında kamuoyuna ilk kez yapacağımız bu açıklamayı kimse ama hiç kimse sağa sola çekmeden, bundan sonra da her hafta maç bitiminden sonra yapacağımız açıklamaları kulaktan dolma değil, birinci ağızdan öğrenebilirler. Kütahyasporlu’yum diyen, Kütahyaspor’umuzun gelişmesi ve yükselmesi için yapılacak her yapıcı eleştiriye ihtiyacımızın olduğunu herkesin bilmesini istiyoruz.

Sezon başından bugüne kadar yapılan tüm hataları, yönetim olarak biz üstleniyoruz. Onu, bunu suçlayarak bir yere varılamayacağına inanıyoruz. Yaptığımız hatalar yaşadığımız olaylar bizlere ders olmuştur. Sezon sonunda Kütahyaspor’umuzu en iyi yerlere getireceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Henüz sezonun ilk yarısını oynuyoruz. İkinci yarıda mevcut kadroya yapacağımız nokta takviyelerle en fazla puanı Kütahyaspor’umuzun alacağına, ligi en üst seviyelerde bitireceğimizi söyleyebiliriz. Tabii ki bu süre zarfında büyük taraftarımızın, gerçek Kütahya ve Kütahyaspor sevdalılarının desteğine çok ihtiyacımız olacak.

3 hafta önce yaşanan istenmeyen olaylarda 3 oyuncumuzu kadro dışı bırakmak durumunda kaldık. Kendilerine takımdan ayrı antrenmana çıkmalarını tebliğ ettik. Kadro dışı bırakılan oyunculardan Hüseyin Teker, teknik sorumlumuz ve yönetimimizden özür dileyerek pişman olduğunu söylemiş ve yeniden as takımla antrenmanlara başlamıştır. Diğer iki oyuncumuza gelirsek, teknik kadroya hakaret ve disiplinsiz davranışlar sebebiyle kadro dışı bırakıldıklarını tüm kamuoyuna duyururuz.  50 yıllık geçmişe sahip kulübümüzün üzerinde kimsenin olamayacağını herkesin bilmesini isteriz.

Bir diğer konu olan ekonomik yapı ile ilgili durumu da özetlersek eğer; Profesyonel liglerden, amatör liglere düştüğümüz sezon olan 2007-2008 sezonunda yapılmayan ödemelerle ilgili biriken 710.000 TL icra borçları, bu sezon başından bu yana kulübümüzün almaya hak kazandığı TFF ve Spor Toto Teşkilatından gelmesini beklediğimiz ödemelerden kesinti yapıldığından dolayı bizleri ekonomik anlamda zor durumda bırakmıştır. Bugüne kadar bir şekilde ayakta durmaya çalıştık. Bu sıkıntılar bizleri bunaltmış olsa da asla yıldıramayacaktır. Bu sıkıntıları aşabilmek adına gerek Belediye Başkanımız gerekse Milletvekillerimiz çok büyük çaba sarf etmektedirler. 2-3 hafta içerisinde bunların da üstesinden geleceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bu yıl için Kütahyalı iş adamlarımızdan sadece Erkan Güral Bey’in 75.000 TL bir desteği olmuş, bunun dışında Çinigaz firması 150.000 TL karşılığında forma sponsoru olarak maddi destekte bulunmuştur. Bunun dışındaki büyük firmalarımızdan Kütahyaspor için randevu dahi alınamamıştır. Umuyoruz ki bu açıklamamızın arkasından diğer iş adamlarımız da Kütahyaspor’umuza sahip çıkarlar. Kütahya iş dünyasının çatısı olarak kabul edilen, Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası’ndan da maddi hiç bir destek göremediğimizi de belirtmek isteriz.  Bir teşekkürümüzü ise çarşı esnafımıza borç biliriz. Kendileri daima gerekli yardımları yapmışlardır ve yapmaya devam etmektedirler. İlerleyen haftalarda bizlere destek olan diğer işletme ve firmalarımızın isimlerini de açıklayacağız. Herkesin ilin takımı Kütahyaspor’a destek olması gerekmektedir. Çünkü başka Kütahyaspor yok.”


Web Tasarım: Arena Ajans