Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

RÜŞTÜ DÜVER İSTİFA MI ETTİ?

1978 yılında Kütahya Porselen’e teyzesinin eşi, eski zabıta müdürü ve eski hakemlerden olan İhsan Uluğ’un referansı ile zamanın Kütahya Porselen yönetim kurulu başkanı Abdurrahman Karaa tarafından işe alınan Rüştü Düver, önceki gün aniden görevinden ayrıldı.

Ayrıldı mı yoksa mecbur mu kaldı bilemiyoruz.

Uzun süredir sıkıntılar yaşandığı ve bu durumun beklendiğini çok öncelerden duymuştum.

Rüştü Düver’i çok yakından tanırım ve şahsen kendisine karşı her zaman soğuk olmuşumdur.

Rahmetli Abdurrahman Karaa’nın Didim’de parlamenter sitesindeki evinde bana Hidayet Akdemir ve birkaç kişinin olduğu ortamda anlattığı vefasızlığı hiçbir zaman aklımdan çıkmamıştır.

İşe alınışı ve sonrasında Güral ailesinin Kütahya Porselen hisselerini alarak fabrikaya gelişlerinden sonraki tavırlarını çok kırılmış bir şekilde anlatmıştı.

Rahmetli Özdemir Asaf’ın çok önemli bir sözü vardır ve bunu çok tutarım.”Bunca vefasızIıktan sonra, bazıIarının ederi kaImadı gönIümde; Kaça deseIer hiçe sayarım…”

Rüştü Düver’in ayrılışını adeta müjdeler gibi mailler, mesajlar ve telefonlar geliyor.

Konu ile ilgili değişik bilgiler ve belgeler gönderiliyor.

Bunlara hiç değinmeyeceğim.

Yalnız şunu söylemek istiyorum, hiç kimse oturacağı basit bir alet için yani koltuk için eşini, dostunu, insanlığı hiçe saymamalıdır. O koltuğun vereceği sıfatlar, hırslar bir gün biter ve kalktığında o koltuk için etrafında bulunan kimselerin kalmadığını görürsün.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar