Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

YERLİ OTOMOBİL KONUSUNA NEDEN SESSİZ KALIYORUZ?

Kütahya’nın başta merkez ile ilçe Ticaret ve Sanayi odaları, siyasiler, sivil toplum kuruluşları ve medyası, birlikte yerli otomobilin Kütahya’da üretilmesi adına yoğun bir çalışma içerisine girmeli.

Bu konuda, emlakçı Kenan Uzman sosyal medyada “Yerli Otomobil Kütahya’da Üretilsin” diye bir grup kurmuş ve üye sayısı 77 bine yaklaşmıştır. Vatandaşlarımız büyük şevk ve inançla bunun gerçekleşmesini beklemektedir.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA), bölgede yerli otomotiv üretimi konusunda fizibilite çalışmaları yapmış ve 2015 yılı kasım ayındaki toplantıda alınan karar gereğince yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasına yönelik bir fizibilite raporu hazırlatılmıştı. Bu rapora göre, yerli otomotiv fabrikasının bölgemizde kurulmasının uygun olduğu ve hatta bölgemizin asgari koşulların ötesinde ciddi konumsal, lojistik ve beşeri imkanlarının bulunduğu, yatırımın sebep olabileceği sosyal ve çevresel riskler açısından da potansiyel rakiplerine nazaran üstünlükleri bulunduğu tespit edilmişti.

Zafer Organize Sanayi Bölgesi, 3 ilin ortasında yer almakta ve sanayi bölgelerinde toplamda 10 milyon m2’den fazla yatırıma uygun arazi bulunduğunu göz önünde bulundurursak, bu isteğimizin hayal değil, ne kadar gerçek olabileceği ortadadır.

Lütfen, etkili ve yetkili kişiler, makamlar, artık oturduğunuz koltukların hakkını veriniz. Sadece onlar değil bizler de vatandaşlar olarak sürekli gündemimizde tutmalıyız.

Zafer Havaalanı, Zafer Organize Sanayi Bölgesi ve Gümrük Müdürlüğü’nün yerli otomobilin Kütahya’da üretilmesi için en büyük öncüler olduğunu lütfen unutmayalım.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar