BELEDİYE BAŞKANI SARAÇOĞLU: AMAÇLARI SİYASİ GÜNDEMİ DEĞİŞTİRMEK

Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, belediye tarafından yeni evlenen çiftlere verilen ’İslam’da Evlilik ve Aile Hayatı Rehberi’ kitabının 20 yıldır kitapçılarda satıldığını ve Belediye olarak evli çiftlere 3 yıldır dağıtıldığını,şimdiye kadar hiçbir şikayet olmadığını,şimd gündeme taşınmasının manidar olduğunu söyledi.
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in,’İslam’da Evlilik ve Aile Hayatı Rehberi’ kitabı ile ilgili iddialarına cevap verdi.
Saraoçoğlu, CHP’li Milletvekili tarafından, ’açık bir irtica yöntemi’ olarak nitelendirilen kitabın, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın izni ile 20 yıldır bütün yayın evlerinde bulunan, basın ve dağıtılmasında herhangi bir sakınca bulunmayan bir kitap olduğunu dile getirdi.
Eserin evli çiftlere 3 yıldır dağıtıldığını ve şimdiye kadar hiç bir şikayetin söz konusu olmadığını ifade eden Başkan Kamil Saraçoğlu, “Kütahya Belediyemizin evlendirme memurluğu tarafından evlenen çiftlere; evlilik hayatlarında rehber edinmeleri bilmedikleri konularda okuyup öğrenmeleri için ve diğer bir sebep ise son yıllarda boşanmaların artmasından dolayı sürdürülebilir evliliklere destek olmak amacıyla ’İslam’da Evlilik ve Aile Hayatı Rehberi’ kitabını hediye ediyoruz.Bahse konu olan kitabı 2014 yılından itibaren hediye etmeye başladık.Bu kitabın Belediye olarak basımını biz gerçekleştirmiyoruz, bir kitapevinden satın alarak nikahlarda hediye olarak veriyoruz. Kitabın içeriği ise yoruma açıktır.Ayet, hadis ve bilimsel araştırmalara dayandırılmış çalışmalardan oluşmuştur. İlgili bakanlığın ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nın izniyle yaklaşık 20 yıldır piyasada bütün kitapevlerinde bulunabilen, basım ve dağıtılmasında herhangi bir sakınca olmayan bir kitaptır. Bugüne kadar kitap hediye ettiğimiz hiçbir hemşehrimizden de şikayet almadık. Şunun da bilinmesini istiyoruz; gittiğimiz her yerde geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize boyama kitabı, 100 temel eser, roman ve hikaye kitabı dağıtıyoruz.Amacımız okuyan, düşünen sorgulayan bir gençlik ve toplum oluşturma. Siyasi amacı gündem değiştirme, itibarsızlaştırma karalama yapmak olanlar bilsinler ki, milletimiz diriliş mücadelesi verirken, bu gibi gündem dışı önemsiz konularla hiç kimse siyasi rant elde etmeye kalkmasın.Ayrıca bu konuyu irticayla bağlantı kurarak gündeme getirenlerin amacının ne olduğunu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.


Web Tasarım: Arena Ajans