BEYAZ BEREKET

Çarşamba öğle saatlerinde başlayan ve gecede devam eden kar yağışı Kütahya’da köy yollarının kapanmasına neden oldu.

Kar yağışının etkili olduğu il merkezi ve ilçelerde birçok köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi kapanan köy yollarının açılması için geceden itibaren çalışmalarını sürdürdü. Sabah saatlerinde ilk belirlemelere göre 147 köy yolunun kapalı olduğu belirtildi. Açılan köy yollarının yeniden kapanması ile zor şartlar altında çalışan İl Özel İdaresi ekipleri yolların açılması için büyük çaba sarf ediyor. 20 adet greyder, 6 adet bıçaklı kamyon, 22 adet kepçe, 1 adet dozer, 17 ekip 120 kişi toplam 49 araç ile köy yolların açılması için çalışmalar sürüyor. Haberimizi yayına hazırlandığı sırada İl Özel İdaresinden yapılan açıklamada il merkezinde 20 köy yolu, Altıntaş’ta 15 köy yolu, Aslanapa’da 15 köy yolu, Çavdarhisar’da 7 köy yolu, Domaniç’te 4 köy yolu, Dumlupınar’da 6 köy yolu, Emet’te 16 köy yolu, Gediz’de 22 köy yolu, Hisarcık’ta 1 köy yolu, Pazarlar’da 2 köy yolu, Simav’da 34 köy yolu, Şaphane’de 1 köy yolu ve Tavşanlı’da 4 köy yolunun kapalı olduğu belirtildi.  Köy yollarının açılması başlatılan çalışmalar aralıksız olarak devam ediyor.

KÜTAHYA BELEDİYESİ HIZ KESMEDEN ÇALIŞIYOR

Dün öğle saatlerinden itibaren etkili olmaya başlayan kar yağışı ile birlikte Kütahya Belediyesi kar alarmına geçti. Dün itibariyle yağmaya başlayan ve gece boyu etkili olan kar yağışı ile birlikte Kütahya Belediyesi tüm önlemlerini aldı. Yollarda tuzlama ekipleri ile birlikte kaldırımlarda çalışan belediye işçileri geceden devam eden çalışmaları sabahın ilk ışıkları doğana kadar sürdürdü. Kütahya Belediyesi karla mücadele için 4 adet greyder, 8 adet kar bıçaklı kamyon, 10 adet damperli kamyon, 7 adet kazıyıcı yükleyici kepçe, 2 adet loder, 2 adet mini yükleyici, 5 adet el ekibi toplam 70 kişilik mücadele ekibi ile çalışmalarını sürdürüyor.

TRAFİK KONTROLLÜ SAĞLANIYOR

Yoğun kar yağışı ile birlikte Kütahya merkez ve ilçelerde birçok yol trafiğe kapanırken ilçelerle olan bağlantı yollarında yoğun tedbirler alınarak ulaşım sağlandı. Etkili bir şekilde yağan kar sonrasında ilçe ve çevre illere bağlanan yollarda buzlanma görüldü. Kütahya Eskişehir yolu gece saatlerinde araç trafiğine kapanırken aynı şekilde Afyonkarahisar karayolu da araç trafiğine kapatıldı. Kamyon ve tırların yolda kaldığı karayollarında çalışmalar 24 saat aralıksız olarak sürüyor. Kapanan yollar araç trafiğine yeniden açılırken trafik kontrollü bir şekilde sağlanıyor. Çekme halatı ve zincirsiz yola çıkmayı engelleyen trafik ekipleri sürücüleri buzlanmaya ve yoğun kar yağına karşı uyarıyor. Zaman zaman kapanan ilçe yolları ve karayollarında trafik kontrollü bir şekilde sağlanıyor.


Web Tasarım: Arena Ajans