HALKIN DİLİ ELİ SİZLERSİNİZ

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Merkez ilçe mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında, Kütahya İl Özel İdaresi Meclis Salonundaki toplantıya Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, Vali Yardımcısı Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutan vekili Albay Bülent Keskin, İl Emniyet Müdürü Hasan Çevik ile daire müdürleri ve muhtarlar katıldı. Vali Ahmet Hamdi Nayir, toplantıların ayda bir kez olmak üzere 12 ay devam edeceğini belirterek, “Bir yıl içerisinde bütün muhtarlarımızla bir araya gelmiş olacağız” dedi.

Vatandaşın hizmet talebinde çaldığı ilk kapının muhtarlar olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yaptığımız hizmetlerin halk nezdindeki karşılığını görmek için bizim halkla temas noktamız olan muhtarlarımızın görüşleri önemli. Neyi, ne kadar yaptığımızı bir ayna gibi sizde görmeye çalışıyoruz. Sizler seçimle göreve gelen, halkı temsil eden, mahalle ve köylerinizin işlerini takip eden kişiler olarak kamuyla yakınsınız. Bizim gözümüz, kulağımız halkımızın da dili, eli mesafesindesiniz. Yapılan çalışmaların karşılığını kamuda arayan, kamu taleplerini de vatandaşa götüren kişiler olarak önemli hizmetler yapıyorsunuz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu konuda en büyük önder. Muhtarlarımıza vermiş olduğu kıymetle, hem insanımıza vermiş olduğu kıymeti hem de demokrasi ve milli iradeye olan saygısını gösteriyor. Bizler de o makamın illerdeki temsilcileri olarak muhtarlara ve halkımıza onların göstermiş olduğu yakınlığı ve ilgiyi göstermeye çalışıyoruz” dedi.

“GÖREVİNİZİN KIYMETİNİ ÖNCE SİZ BİLİN”

Kamu görevlerinde herhangi bir ayrım olmadığının, her görevin önemli olduğunun altını çizen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “İşimizin kıymeti sizdeki yansımalarıyla ölçülüyor. Biz bir şeyler yapmışız ama kimseye faydası yoksa kamunun zamanını, mesaisini, personelini boşuna harcamışız demektir. Bizim yapmış olduğumuz işlerden birileri istifade ediyorsa bunları da birlikte görmeliyiz. Altyapıdan eğitime, eğitimden sağlığa ve asayişe kadar çok farklı hizmet alanlarımız ve gayretlerimiz var. Bunların her birinin de vatandaşımızın nezdinde farklı yerleri var. Bizlerin gözünde bu faaliyetlerin birbirinden çok büyük farkı yok. Vatandaş nezdinde yapılan işlerin farklı önemi olsa da yöneticiler olarak bize tevdi edilen bütün görevleri aynı eşitlikte, aynı görev anlayışıyla yapmaya çalışıyoruz. Bu görevleri yapan personelimize de, “Hangi işi yaparsanız yapın, yapmış olduğunuz iş önemlidir” diyoruz. Kamu görevlilerine bakışımızda bir ayrımımız yok, her görev önemli. Bu yüzden kim hangi görevi yapıyorsa bunun kıymetini önce kendi bilecek, oradan gelecek teklifleri de ona göre değerlendirip en üst, en hızlı, en etkili hizmeti vermeye çalışacak” diye konuştu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’in konuşmasının ardından mahalle ve köy muhtarları, sorunlarını ve taleplerini paylaştı. Muhtarlara tek tek söz veren Vali Nayir, sorunların gecikmeden çözümünü istedi, ilgili kurum müdürlerine talimat verdi.


Web Tasarım: Arena Ajans