YILDIRIM GIDA ÜRETİCİLERİ SİTESİ HALEP İÇİN YARDIM KAMYONU GÖNDERİYOR.

Yıldırım gıda üreticileri sitesinde bulunan Kütahyalı toptancı, perakendeci, üretici ve hal esnafları birleşerek Halep için temel gıda malzemesi içeren kamyon hazırladı. İHH aracılığıyla Halep’e gönderilecek araç Kütahya İHH başkanı Mustafa YENİPAZAR’a teslim edildi.
Teslimatta konuşma yapan site yöneticisi Fatih ALKIŞ “ Suriye’de yaşanan savaş mağduru insanlar için tüm Türkiye olarak bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Onların yaralarını sarmaya çalışıyoruz. Bizde gıda sitesi esnafı olarak bu drama duyarsız kalmadık. 35000 TL değerinde tedarik ettiğimiz temel gıda maddeleri huzurunuzda İHH başkanımıza teslim ediyoruz. İnşallah Suriye halkı bu kötü günleri atlatır, bu çileler son bulur ve memleketlerine dönerek refah içinde yaşarlar.”dedi.

Dünya mazlumlarına umut olan İHH’da Kütahya temsilciliği olarak aracı teslim almak için oradaydı. Teslimatta konuşan İHH Kütahya il başkanı Mustafa YENİPAZAR “ bu araç Kütahya’dan gönderdiğimiz 18. Araç ve bunu gibi sırada hazır bekleyen 6 aracımız daha var. Bize ecdadımızdan miras kalan mazlumun yanında olma ruhu ile ve yanımızda olan gerek maddiyatı gerek duasıyla Kütahya halkımızın desteği ile mazlumların gözünün yaşını silmeye çalışıyoruz.” Dedi. Ve Suriye’deki savaşın son bulması için dualar edilerek araç yola çıkarıldı.


Web Tasarım: Arena Ajans