YUNUS EMRE MAHALLESİNE SAĞLIK KOMPLEKSİ

AK Parti Kütahya Milletvekili;Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı Prof.Dr.Vural Kavuncu,”Kütahya için sağlık yatırımlarımız devam ediyor. Yenidoğan ve Yunus Emre Mahalleleri halkımız ve muhtarlarımız bir sağlık merkezi ihtiyacı konusunu bizlere bildirmiş ve ısrarlı takipçisi olmuşlardı. Bizlerde bu ihtiyacı belirlemiş, mahallemize ve Kütahya’mıza yakışır, estetik, çok işlevli bir merkez için harekete geçmiştik. Kütahya Belediyesi’de bu çalışmalara destek vererek ulaşımı kolay, mahallelere hakim müstesna bir arsayı bu amaçla tahsis etti. Biz de milletvekilleri olarak geçtiğimiz aylarda yatırım müjdesini verdik.”dedi.
Prof.Dr.Kavuncu:”Farklı bir proje olması yönünde ki talebimiz nedeni ile Sağlık Bakanlığı elindeki tip projelerden farklı bir proje çalışması yürütüldü, proje yenilendi. Yatırım planlamasında olan Sağlık Kompleksi için bundan sonraki aşamada yapım ihalesine çıkılacak, takiben de inşaatına başlanacak.
Yapılacak Sağlık Kompleksi 707 m2 bina oturma alanında, 1414 m2 kapalı alana sahip 2 kattan oluşmaktadır. Sağlık Kompleksinde 6 Aile Hekimlik muayene odaları, Ağız ve Diş Sağlığı Odası, Laboratuar ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun yanı sıra; Evde Bakım, Spor Salonu, Beslenme Danışmanlığı ve Diyet, Psikolojik Ergen Danışmanlığı, Sosyal Danışmanlık ve Hasta Eğitimi odaları da yer alacak. Bu birimler imkanlar ve talimatlar doğrultusunda farklı amaçlarla Sağlık Hizmeti sunabilecek.
Yunus Emre Sağlık Kompleksinin şimdiden halkımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyor, hep birlikte açılış kurdelasını da kesebilmek temennisi ile sağlıklı huzurlu günler temenni ediyorum. “dedi


Web Tasarım: Arena Ajans