Connect with us

HABERLER

KÜTAHYA’NIN TANITIMI İÇİN GÜZEL PROJELER MÜJDESİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sanatçısı Nida Olçar,, Kültür ve turizm Bakanı Nabi Avcı ile Bakanlık araştırma genel müdürü Okan İbiş’e ziyaret ederek Kütahya ve çini sanatı ile ilgili görüş alışverişinde bulundu.nida ve nabi
UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi Ödülü sahibi Sıtkı Usta’nın kızı,Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Nida olçar,Bakan Nabi Avcı’ya iade-i ziyarette bulunduğunu belirterek ” Sayın bakanım Ziyaretten memnuniyetini dile getirerek katıldığı toplantılarda Sıtkı Olçar çini müzesini anlattığını ifade ettiler. Sayın bakanımızın Türk Alman Turizm Forumunda Turizimcilere Müze’yi görmeleri konusunda çağrıda bulunmuşlar ve büyük ses getirmişti.
Bahar ayında Aızanoi Antik Kentinde dünya çapında bir konser organizasyonu yaptıklarını , Sıtkı Olçar çini Müzesinin gezi programı içerisine alındığını bildirdiler. Kültür ve Turizm bakanlığının daveti üzerine gerçekleştirdiğim ziyaretlerin sonuncusunu Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma Genel Müdürü Sayın Okan İbiş bey idi .Verimli geçen toplantı sonunda güzel projeler ortaya çıktı.Kütahyamız için hayırlı olsun.”dedi.

EMİNE YAYLIOĞLU

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar