Connect with us

ALAADDİN UYGUN

OTOMOTİV ÜSSÜ NE OLDU

Eski Cumhurbaşkanımız sayın Abdullah GÜL ün seslendirip gündeme taşıdığı yeni Otomotiv üssü Kütahya olmalıdır sözünün üstünden bunca yıl geçti. Ama biz bir arpa boyu yol alamadık.
Otomotiv üssü olan iki il Bursa ve Kocaeli otomotiv üssü ama buraları tıka basa doldu ve yatırım yapacak alanları kalmadı. Hal böyle olunca otomotiv sektörü yeni üsler aramaya başladı sadece üretim fabrikaları değil, otomotivin yan sanayilerininde konuşlanacağı bir üs olmalı diyorlar. İyi diyorlar hatta devletin tepesindekiler bile bizi işaret ediyorlar ama biz yerinde saymaya devam ediyoruz. Bir cumhurbaşkanı hemde iktidar partisinin Cumhurbaşkanı Kütahya otomotiv üssü olamlı diyecek ve bizler ve Kütahya lı siyasiler bunu emir telakki edecek ve gereğini yapacakken seyirci kalıyorlar. İktidar il başkanı vekilleri Cumhurbaşkanının bu sözleri karşısında altın yumurtlayan bir tavuğa sahip olmak yerine maalesef su akar Kütahya lı bakar dedirtiyorlar. Kimse alınıp kusura bakmasın bu aynen böyle.
Çünkü İktidar sizde, 4 te 4 vekil sizde Belediye başkanı sizde hatta Kütso bile sizde Nafi bey mi engel oluyor gülüp geçerim yani kimse hatta CHP bile muhalefet etmez bu teklife hani her şeyi CHP engelliyor ya, ben inanmıyorum Kütahya ya çivi çakılacak ve buna engel olunacak buna muhalefet edeni ilden kovarlar be. Yani önümüzde engel yok ben böyle biliyorum engel neyse ortadan kaldırmak sizin göreviniz varsa engel olan açıklayın bunları tefe koyalım.
Kütahya yatırıma açtır. Devasa sanayi yatırımları gelmeden Kütahya nın kalkınması zordur. Kalkınmanın anahtarı Devasa projelerdir. Otomotiv üssü olmak bunların başında gelir. Geçmişte bir FAGOR firması geliyor diye sevinmiştir. Dünya beyaz eşya devi Kütahya ya yatırım yapacak diye umutlanmıştık ama ne hikmetse yatırımdan vazgeçtiler neden vazgeçtiler, yada bir sorun vardıda ortadan kalması için neden çaba gösterilmedi. Yine Peogut oto firması Kütahya ya geliyordı gelemedi neden, ne engel oldu yada arizi engeller varsa bunları ortadan kaldırmadık birileri bunları açıklamalı.
Kütahya OSB lerde otomotiv yan sanayileri açılmaya başlandı, bu firmalar güçlendirilmeli desteklenmeli, hakeza otomotiv sektörünün ilimize yatırım yapması adına tüm Kütahya ahalisi yetkilileri el ele verip üsse kavuşmak adına ortak hareket etmeliyiz, çünkü sonucunda hepimiz kazançlı çıkacağız. Kazanan Kütahya yerine kaybeden , hep kaybeden Kütahya olmak istemiyoruz. Hızla küçülen Kütahya yerine hızla kalkınan Kütahya istiyoruz bunu başaracak olanlarda bu günkü iktidarın idarecileri ve vekilleridir bunu CHP-MHP beceremez Ak parti becerir öyle ise ne duruyoruz.
Günün sözü… Akıl hiçbir zaman duyguları yönetemez, sadece onun suç ortağı olur.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar