Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

YİNE UNUTULDUK MU?

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’de düzenlenen “Termal Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı”nda yaptığı konuşmada “termal turizm alanında sadece Eskişehir’de değil, Eskişehir’le yola çıkarak bölgemizin şuanda gerçekleşen ve gerçekleşecek potansiyellerinin ne olduğunu, bunların birlikte düşünüldüğünde farklı illerimize de evrilmiş olan bu potansiyelin birlikte değerlendirilmesi halinde nasıl bir sinerji oluşabileceğini bu çalıştayda inşallah enine boyuna konuşacağız” demesi ile Kütahya’mızın termal alanında bu bölgede olmasından dolayı sevinmiştim.

Termal turizmin gelişmesi açısından önerisi de çok yerinde idi. Avcı” özellikle termal turizm bağlamında Ortadoğu pazarına ilişkin çok ciddi bir potansiyel söz konusu” diyerek bu konuda çalışmaların yapılacağı müjdesi verince gerçekten “işte, artık Kütahya’mız termal turizm açısından gelişmenin ilk ışıkları” demiştim.

Peki,”YİNE UNUTULDUK MU?” diye başlık niçin attım.

Bunun suçlusu kimdir? Siz düşünün ve yorum yapın artık.

Prof. Dr. Avcı “çok geçmeden de bu çalıştay toplanacak ve sonuçlarını da hemen tatbikata aktaracağız. Termal turizm alanında sadece Eskişehir’de değil, Eskişehir’le yola çıkarak bölgemizin şuanda gerçekleşen ve gerçekleşecek potansiyellerinin ne olduğunu, bunların birlikte düşünüldüğünde farklı illerimize de evrilmiş olan bu potansiyelin birlikte değerlendirilmesi halinde nasıl bir sinerji oluşabileceğini bu çalıştayda inşallah enine boyuna konuşacağız. Zaten Afyon Kocatepe Üniversitesi bu konuda çok ciddi bir birikime sahip. Anadolu Üniversitesi’nin de bu konuda çalışmaları var. Her iki üniversitemizin katkılarıyla inşallah bölgemizdeki termal turizm potansiyelini en üst derecede değerlendirmenin yolunu, yöntemini bu çalıştayımızda da belirlemiş olacağız. Çok geçmeden de bu çalıştay toplanacak ve sonuçlarını da hemen tatbikata aktaracağız.”

Evet, Bakan Avcı’nın sözleri bunlar ve bölgede olmamız açısından sevindirici ama üzücü olan kısmı Dumlupınar Üniversitesinin adının geçmemesi…

Çünkü böyle bir çalışma maalesef olmadığından niçin adı geçsin ki?

Peki, çalıştay için Kütahya bundan dolayı mı yok?

Yine her zaman olduğu gibi unutulduk mu?

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar