Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

VE ALEYKÜMSELAM SAYIN NABİ AVCI

Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, TÜYAP’ta yapılan EMİTT fuarında, Kütahya İlinden Yetişenler Derneği tarafından Kütahya standına davet edildiğinde sağolsun bana selam yollamış ve “Kütahya unutulur mu?” demiş.
Sayın Avcı’nın selamını,Kültür ve Turizm İl Müdürü Zülkarni Yeldemez ile Kütahya ilinden Yetişenler Derneği İstanbul Şubesinden Sağlıkçı ve Sendikacı değerli hemşehrim İbrahim Akman’dan aldım. Ve aleykümselam diyerek köşe yazısı ile mesajını aldığımı belirteyim istedim.. Kendileri ile çok eskiden tanışırız. Çok samimi, içten ve de çok zeki bir kişiliğe sahiptir.
Geçtiğimiz günlerde yazdığım ”YİNE UNUTULDUK MU?” başlıklı yazıma gönderme yaptığını sanıyorum.
O köşe yazımda: “Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Eskişehir’de düzenlenen Termal Turizm Çalıştayı Ön Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “çok geçmeden bu çalıştay toplanacak ve sonuçlarını da hemen tatbikata aktaracağız. Termal turizm alanında sadece Eskişehir’de değil, Eskişehir’le yola çıkarak bölgemizin şuanda gerçekleşen ve gerçekleşecek potansiyellerinin ne olduğunu, bunların birlikte düşünüldüğünde farklı illerimize de evrilmiş olan bu potansiyelin birlikte değerlendirilmesi halinde nasıl bir sinerji oluşabileceğini bu çalıştayda inşallah enine boyuna konuşacağız. Zaten Afyon Kocatepe Üniversitesi bu konuda çok ciddi bir birikime sahip. Anadolu Üniversitesi’nin de bu konuda çalışmaları var. Her iki üniversitemizin katkılarıyla inşallah bölgemizdeki termal turizm potansiyelini en üst derecede değerlendirmenin yolunu, yöntemini bu çalıştayımızda da belirlemiş olacağız. Çok geçmeden de bu çalıştay toplanacak ve sonuçlarını da hemen tatbikata aktaracağız.”
Evet, Bakan Avcı’nın sözleri bunlar ve bölgede olmamız açısından sevindirici ama üzücü olan kısmı Dumlupınar Üniversitesinin adının geçmemesi…
Çünkü böyle bir çalışma maalesef olmadığından niçin adı geçsin ki? Peki, çalıştay için Kütahya bundan dolayı mı yok?Yine her zaman olduğu gibi unutulduk mu?”

Sağolsunlar, Kütahya’nın unutulmadığı belirtmesi ile selamından dolayı çok mutlu oldum.
Bu arada, o yazımda öncelikle Dumlupınar Üniversitesinin Termal Turizm yapılması konusunda çalışması, Turizm Çalıştayı konusunda başta siyasilerimiz olmak üzere, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörü ile ilgilenenler, basın yayın kuruluşları velhasıl herkesin üzerine düşen görevi yapmasını istemiştim.
Kütahya’mız sadece Termal Turizm ile değil, tarihi, kültürel, kayak, doğal hayat konularında da turizmde önemli bir ilimiz olmasından dolayı bu çok önemli fırsatları lütfen kaçırmayalım.
Kütahya İlinden Yetişenler Derneği İstanbul Şube Başkanı Metin Bedir’de Kütahya’lıların eksikliğini hissetikleri ve çok üzüldükleri Aizoni için miniatürk te maket talep ettiği,ve Bakan Avcı’nın da çalışma yapılacağını söylemesinide güzel bir gelişme olarak görüyorum.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar