Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

ŞEHİR HASTAHANESİ BU KEZ KESİN

Geçen gün,gazetemizde “Kütahya Şehir hastanesi kuruluyor”başlıklı haberimize birçok olumlu yorumlar yapılırken,geçmiş yıllardan gelen sözler karşılığı yapılamayınca haklı olarak olumsuz eleştiriler de geldi.
Ancak,bu kez kesin olduğuna hep birlikte inanalım.
Çünkü,ihalesi yapıldı ve de yapılma aşamasına gelindi.
Şehir Hastanemizi güçlü bir şirket olan GÜR-İŞ firması aldı.
Benim ilk iş hayatına,17 yaşında iken Dalaman Seka Kağıt Fabrikasının yapımını gerçekleştiren GÜR_İŞ firmasında puantör olarak başladığım güçlü olan bu firma üstlenmiş.Birçok projeye imza atan firmanın olması da ayrıca güven verdi.
Belirtilen süreden daha önce biteceğine inanıyorum.
Aslında daha önceden bitmesi gerekiyordu hastanemizin ama yer konusundaki kişisel kavgalar,Kütahya’mızın maalesef siyasetçilerinin “ben”lik içerisinde olması o yıllarda engellenmişti.
Artık,önümüze bakalım.
Gerçekten,ihtiyacımız olan ve çok büyük sıkıntılar yaşadığımız hastahanemize kısa sürede kavuşmamız gerekmektedir.
TBMM Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu,açıklamasında:”Ülkemizde projesi kabul edilen 29 şehir hastanesinden biri olan Kütahya Şehir Hastanesi projesi, Bahçelievler Mahallesi’ndeki jandarma taburundan kalan araziye yapılacak. Hastanenin toplam kapalı alanı 134 bin metrekare olacak. Akıllı bina ve dijital hastane teknolojiyle donatılmış bir bina olacak. Hastanede, toplam 20 ameliyathane, 2 anjiyo ünitesi, 61 yoğun bakım yatağı ve 5 de yanık yatağı bulunacak. Hastanede tıbbi hizmetler dışında güvenlik, temizlik, yemek, sekretarya gibi hizmetler yüklenici firma tarafından 25 yıl gerçekleştirilecek.”açıklaması şahsen beni mutlu etti.
Emeği geçen herkese teşekkürler….

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar