Connect with us

ASAYİŞ

İŞTE O ! SEVGİLİLER GÜNÜ HEDİYESİ OLMAK İSTEYEN

Fethullahçı Terör Örgütü ve Paralel Devlet Yapılanması’na yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklu sanıkların yargılanmalarına Kütahya 2’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam ediliyor. Kendisi tutuklu eşi tutuksuz yargılanan Abdullah K. isimli sanık savunmasının ardından ‘hakim bey sevgili eşime sevgililer günü hediyesi olarak beni tahliye etmenizi istiyorum’ dedi.

Fetullahçı Terör Örgütü ve paralel devlet yapılanmasına yönelik olarak yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuklu sanıkların Kütahya 2 inci Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmalarına devam ediliyor. Bu kapsamda Konya Şeydi Kemer cezaevinde bulunan ve Emniyet abisi ve Emniyet imamı olduğu iddia edilen iki kişi konferans görüşme olmak üzere 10 kişi hakim karşısına çıkarıldı.

Hakim karşısına çıkan tutuksuz sanık Tuğba K. ve tutuklu sanık eşi Abdullah K. kendilerini savundu. Silahlı Terör örgütü üyeliği iddiasını kabul etmeyen ev hanımı Tuğba K. suçlamaları kabul etmediğini vatanını milletini seven bir insan olduğunu ve çocuklarını da bu doğrultuda yetiştirmeye çalıştığını söyleyerek beraatini istedi. Eşi Abdullah K. ise savunmasında “Örgüt üyeliği ile ilgili olarak üzerime atılan suçu kabul etmiyorum. Ben sadece öğretmenlik görevimi yaptım. İyi öğrenciler yetiştirmek için çaba harcadım. Telefonlarımıza da Bylock denilen programı yüklemedik ve kullanmadık. Sevgili eşime sevgililer günü hediyesi olarak beni tahliye etmenizi istiyorum” diye konuştu. Mahkeme heyeti tutuklu sanık Abdullah K.’nin tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar