Connect with us

MİSAFİR KALEM

BİZ NE ZAMAN KAZANACAĞIZ? İSMAİL ŞAHİNER’İN MAÇTAN NOTLARI

Kütahyaspor, Bayburt deplasmanından farklı yenilgi ile dönünce, gözler Pazar günü oynanacak olan Kocaelispor maçına yöneldi. Bu arada Kütahyaspor teknik kadrosunun istifası ile boşalan koltuğa Muharrem Uğur getirildi. Fakat lisans ve sözleşmesi yetişmediği için Kocaelispor maçına Bilal Üsbaş çıkarttı.

Maça Kocaelispor başladı. Karşılıklı ataklar ve orta saha mücadelesi ile 7’inci dakikaya kadar gelindi. Bu dakikada Kütahyaspor kalecisi Süleyman’ın yaptığı degajı Çağlar kafa ile Ömer Faruk’un önüne düşürdü. Müsait posizyondaki etkisiz vuruşu kaleci Emre’de kaldı. Kütahyaspor maçın hemen başından yüzde yüz bir golü kaybetmiş oldu. Bu dakikalarda Kütahyaspor gol aramada daha istekli görüldü. 16’ıncı dakikada rakibine sert giren Kocaelisporlu Kadir Gezer, sarı kart gördü. 18’inci dakikada orta sahadan gelişen Kütahyaspor atağında Serkan Esen Oğuzhan’a çok güzel bir ara pası verdi. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yan hakem ofsayt bayrağını kaldırdı. Oysa Oğuzhan ofsayt değil pasif alandaki Ömer Faruk ofsaytda idi. 24’üncü dakikada Kocaelispor en ciddi atağını geliştirdi. Kocaelispor’dan Sefa kaleci ile karşı karşıya kaldı. Kaleci Süleyman topu ayaklarıyla uzaklaştırmayı başardı. 25’inci dakikada bu defa Kütahyaspor atağı gelişti. Sağ taraftan Ömer Faruk çalımlarla kale sahasına kadar indi. Topu müsait pozisyondaki Çağlar’a aktardı. Kaleye sırtı dönük olan Çağlar da şık bir topuk vuruşu ile topu filelerle buluşturdu. 1-0.

29’uncu dakikada Kütahyaspor atağında araya atılan topla buluşan Gökhan Kaya’nın etkisiz vuruşu kalecide kaldı. 30’uncu dakikada Kocaelispor’un geliştirdiği atakta kendini unutturan Oğuzhan Türkmen, ceza sahasının sol köşesinde topla buluştu. Kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda yerden düzgün bir şutla skorda dengeyi yakaladı. 1-1.

34’üncü dakikada Kütahyaspor soldan köşe atışı ile arka direğe yapılan ortada mutlak bir gol pozisyonundan yine yararlanamadı. 35’inci dakikada gelişen Kocaelispor atağında ceza yayı üstünde yapılan ver kaçlardan sonra yine Oğuzhan Türkmen topla buluştu. Yine yerden ve sert bir şutla kaleci Süleyman’ı avladı. Kendisinin ve takımının 2’inci golünü atarak skoru belirledi. 1-2

42’inci dakikada Kütahyaspor oyuncusu Serkan Esen, hakeme yaptığı itiraz sonrası sarı kart gördü. İlk devre Kocaelispor’un 2-1 üstünlüğü ile tamamlandı.

İkinci yarıya Kütahyaspor başladı. Daha istekli ve arzulu görünen taraf da Kütahyaspor oldu. 51’inci dakikada Kütahyaspor’un geliştirdiği atağı Kocaelispor savunması kornere çeldi. Kütahyaspor bu köşe atışından sonuç elde edemedi. Bu arada Kütahyaspor oyunu tamamen Kocaelispor yarı sahasına yıktı. Müdafa ve kaleci sürekli olarak topu kornere göndererek takımını rahatlattı. Kütahyaspor bu dakikalarda üst üste 3 defa kullandığı köşe atışından da yararlanamadı. 55’inci dakikada Gökhan Kaya yerini Aykut Çakay’a bıraktı. 56’ıncı dakikada Kocaelispor ceza sahasına atılan topla buluşan Çağlar, rakiple yaptığı mücadelede ceza sahası içinde düşürüldü. Hakem devam kararı verdi. 59’uncu dakikada Derviş sarı kart gördü. 60’ıncı dakikada kullanılan serbest atışı savunma yine kornere gönderdi. Atış sonrası top kaleci Emre’de kaldı. 62’inci dakikada Kütahyaspor’dan Çağlar ile Kocaelispor’dan Oğuzhan yapılan itirazlar sonucu sarı kart gördüler. 64’üncü dakikada savunmanın attığı uzun topla buluşan Aykut, müsait pozisyondan yararlanamadı. 65’inci dakikada Kocaelipor’un sağdan geliştirdiği atakta top ceza sahasına gönderildi. Savunmadan dönen top ceza yayı üzerindeki Burak’ın önüne düştü. Vurduğu topu kontrol etmek isteyen Muammer’in elle müdahale ettiği söyleyen hakem tereddütsüz penaltı noktasını gösterdi. Burak, kullandığı penaltı atışında topu üstten auta yolladı. Kocaelispor 3-1 öne geçme fırsatını kaçırmış oldu.

67’inci dakikada Kocaelispor kaptanı Hamza Derviş’e sert girince sarı kart ile cezalandırıldı. 70’inci dakikada Kütahyaspor’un sağdan geliştirdiği atakta, Serkan’ın yaptığı ortayı kaleci Emre rahatlıkla bloke etti. 71’inci dakikada Kocaelispor’un 2 golünü de kaydeden Oğuzhan çıkarak yerini İshak’a bıraktı. 72’inci dakikada soldan gelişen Kütahyaspor atağında kaptan Derviş kale sahasına kale sahasına kadar indi. Vurduğu top kalecide kaldı. 76’ıncı dakikada Ömer Faruk soldan çalımlarla kale sahasına kadar girdi. Çapraz’dan attığı şut kalecide kaldı. 79’uncu dakikada orta sahada kazanılan serbest atışta topu Abdülkerim arka direğe yolladı. Uçarak kafa vuran Muammer topu auta yolladı. Serkan Esen bu dakikada yerini Okan Salmaz’a bıraktı. 82’inci dakikada Kütahyaspor’un kaptan Derviş ile geliştirdiği atakta yaptığı ortada topa Çağlar vurdu. Top az farkla auta gitti. Kütahyaspor sürekli Kocaelispor yarı sahasında baskısını kurdu. 83’üncü dakikada gelişen Kütahyaspor akınında Derviş müsait pozisyonda kaleye şutunu attı. Top yine kalecide kaldı. 86’ıncı dakikada Kütahyaspor, ceza sahasının sağ köşesinden serbest atış kullandı. Topun başında yine Abdülkerim vardı. Yaptığı orta Kocaelispor savunması tarafından karşılandı. 89’uncu dakikada sol çaprazdan Derviş’e yapılan faul sonrası serbest atışı Okan kullandı ancak top savunmadan geri döndü. 90’ıncı dakikada soldan yapılan ortaya Çağlar ayak koydu. Kaleci bir kez daha kalesini gole kapattı. Maçın sonuna eklenen 4 dakikalık uzatmada da gol olmayınca karşılaşma 2-1 Kocaelispor’un galibiyeti ile tamamlandı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar