Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

BUNA NE DEMELİ ?

Kütahya’nın sorunları çok ama son günlerde bizim canımızı sıkan en büyük derdimiz “Kütahya’nın adının ülke gündeminde olumsuzluklarla anılması” olmuştur. Haklı veya haksız bazı olayların yansımasından Kütahya olarak gerçekten üzülmekteyiz.

Eski adı İle Karapınar mahallemiz, yeni adı ile Osmangazi Mahallesi gençleri 1980 yılında kendi imkânları ile Pınarspor’u kurmuşlardı. Mahallenin çocuklarına, gençlerine kötü alışkanlıklardan kurtarmak ve yetişecek yeni nesile hem sporu sevdirmek amacını taşıyorlardı. Nitekim bu konuda çok ciddi ve sevindirici gelişmelere şahit olduk. Takımın genel kaptanı ve benim sevdiğim bir dostum olan Yasin Gün ile karşılaştık. Hal ve hatır sormalarından sonra Pınarspor’un Yıldız ve Genç kızlar basketbol şampiyonasındaki başarılarından dolayı kutladım.

Hani “bir dokun, bin ah işit” diye atasözünde olduğu gibi anlattıkları karşısında çok üzüldüm. Evet şampiyon olmuşlar ama bölgesel turnuvaya gidecek imkanlarının olmadığını ve kulüp olarak yaşadıklarını bana anlattığında hiç yardım isteyip, istemediklerini sordum.

Mahalle muhtarı ile kulüp başkanının Vali, Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi Başkanı, Gençlik il spor müdürlüğüne gittiklerini ama çözüm bulamadıklarını söyledi. Gerçekten çok üzüldüm.

13-16 Yıldızlar bölgesel turnuvası için Edirne’ye, 16-18 Genç Kızlar için Düzce’ye gitmelerinin imkânsız olmasından dolayı maalesef gidemeyeceklerini söyledi. Burada Kütahya’mızı temsil edecekler, şampiyon olurlarsa Türkiye şampiyonasına katılacaklardı. Peki, buna bürokratlarımız, siyasilerimiz, sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız el atsalar çözemezler mi?

Neden sessiz kalıyoruz? Görmemezlikten gelmelerimizi sürdürecek miyiz?

Ne diyeceğimi bilemedim doğrusu…

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar