Connect with us

ERCAN KOLKU

MERAK KEDİYİ,KARARSIZLIK FAREYİ ÖLDÜRÜR! ARSENİKLİ SU İSE…

Profesör derse elinde içerisinde bir fare olan kutu ile girdi. Öğrencilere teslim ettiği kutuya kimsenin 2 gün süre ile değmemesini istedi.

2 gün sonra profesör tekrar salona girdi ve kutuya yaklaşarak açtı. Kutunun içindeki fare ölmüştü. Sınıfa dönerek farenin neden ölmüş olabileceğini sordu. – Havasızlıktan… – Açlıktan… – Susuzluktan… Her öğrenci olabilecek ihtimalleri saymıştı. Profesör kutuyu havaya kaldırıp içini öğrencilere gösterdi. Kutunun her tarafı kemirilmiş vaziyette idi. – Görüyorsunuz değil mi? Fare anlaşılan çıkmak için çok mücadele etmiş. Bunu kutunun içindeki vaziyetten anlıyoruz. Şu var ki fareyi sizin dediğiniz gibi ne havasızlık ne de açlık öldürdü. Fareyi asıl KARARSIZLIK ÖLDÜRDÜ!

Fare kutunun her yerini parçalayıp çıkmaya çalışacağına, sadece bir köşesini parçalasaydı ve bunda da kararlı olsaydı çıkıp kurtulacaktı.

İşte sevgili dostlar.Maden bölgesi ilçemizde içme sularımızdaki arsenik belasından kurtulmak için yıllarca Malı suyu,çay kenarı kaynakları,köprücek suyu,derken yıllar için yüzlerce insanımız kanserlerden öldü. Çıkış için farklı ama yakın yerlerden arayışlar kısa süreli çözüm üretsede, daha uzak dağların ardından su getirmek imkansız göründü. Emet Eğrigöz dağına gölet yapmak ise kimsenin aklına bile gelmiyordu.Çabaladıkça kutudaki fare gibi çıkış mümkün olmadı.

3 EYLÜLDE DÜŞMANDAN KURTULMUŞTUK ŞİMDİ 3 EYLÜL 2018’TE ZEHİRLİ SUDAN KURTULACAĞIZ…

Kurtuluş için mücadeleler… Dönemin belediye başkanları,parti başkanları halkı zehirden kurtarmak için yıllarca çabaladılar. Maliyetli işlerle bulunan çözümler bile ağrıkesici faydası sağlıyordu.Kesin çözüm ise Emet su krizi için antibiyotik tedavisi olacak temiz dağ suyunu uzak bölgelerden Emete getirmektiki buda Emet göleti ile mümkün oldu.

Ak parti iktidarının ilçeye en büyük faydası olacak olan bu proje için o yıllarda belediye ve parti yönetimi dağbayır gezdi. Ve aranan kan Sorgunda bulunmuştu.

2012 yılında başlayan Emetin gölet macerası, araştırma,ölçümler, Kütahya ve Ankara DSİ bürokratları ile yakın temaslar, adım adım proje ihaleleri,kamulaştırmalar,yapım ihaleleri derken dün Bakan Eroğlu’nun butona basması ile kutu’dan kalıcı çıkış yolu göründü…

AÇILIŞ 00.43’TE

25 yıllık meslek hayatının 20 yılında içme suyu yazmış birisi olarak Emet göletini ilçenin 2. kurtuluşu olarak gördüğümü söylemem gerekir.

O sebeble bu teşekkür mesajımı iletmem lazım;

Gündelik çareler yerine Emet göleti ile içme suyu problemine gölet yapımı için radikal bir karar alan ve hayata geçrilmesini başlatan Belediye başkanı Mustafa Koca,o dönem Ak parti ilçe başkanı Mehmet Ali Yerem’,DSİ il müdürü Adil Sabancı, DSİ bürokratlarımıza,plan ve proje ihalelerinin çıkmasını sağlan Ak parti Kütahya Milletvekillerimize, kamulaştırma süreci olsun, iş takibi olsun, ve yeniden hızla yapım ihalesine çıkmasında olsun katkılarından dolayı yine Vekillerimiz, il teşkilatı,İlçe başkanları Naci Özcan,Mehmet Yağcıklı ve yönetim kurulu üyelerine,

Sonsuz teşekkürler…

Emet’te çeşmelerden artık ölüm değil,sağlık akacak… Çok yakında 3 Eylül 2018 saat 00.43’te…) ( Bu saatte programda başkan Koca’dan çıktı.Allahtan başkan 00.43 dedi.Yoksa birde 3 eylülü temsilen 03.43 deseydi, gölette hep beraber sabahlardık.

İnşallah seneye 3 Eylülde çifte kurtuluşumuzu kutlayacağız..

Fareye gelince…

Hayatta zaman zaman kararsızlığa düşeriz. “O mu, bu mu, şöyle mi, böyle mi?” derken kendimizi, bizim için en kıymetli varlık olan zamanı tüketmiş halde buluruz… İşte bu yüzden hedeflerimizi çok iyi belirlemeliyiz. Hayat kararsızlık içerisinde yüzecek kadar uzun değil. Ve inanın bu hayat kararsızlık kadar, senben kavgaları,nifak,ayak kaydırma,ayrımlarla boşa geçirilecek kadar da değersiz değil…

Söz konusu memlekete hizmet olduğunda kalpleri bir çarpanlara selam olsun…

KAVUNCU YİNE PİR GELDİ

Kavuncu temel atma töreninde ard arda sıraladı… Tavşanlı yolu,Çavdarhisar youl bu bahar devam ediyor. Simav yolu ihalesi yapıldı.( Simav yolu ihalesi bitmiş, yüklenici firma süresinde teslim edememişti. Yeniden ihale sürecinde 15 Temmuz sürecine girmiştik)

KYK yurdu birkaç aya kadar ihale…4 doktor bildiğiniz üzere geliyor…

Vekilimize selam olsun…

Hızlı geişimi gördükçe,Referandumda EVET mi HAYIR’mı diye bana soranlara şu cevabı veriyorum;

REFERANDUM da ne diyeceğim ayrı ama 3 ayda bir REFERANDUM yapılsınmı derseniz cevabım EVET olur… İyi haftalar.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar