Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

GERÇEKTEN ÇOK ÜZÜLÜYOR VE DE KIZIYORUM

3.Mart günü “BUNA NE DEMELİ? başlıklı köşe yazımda, Pınarspor 13-16 Yıldızlar Bölgesel Turnuvası’na Edirne’ye gitmeleri için yetkililerin el atmalarını istemiştim.
Eski adı ile Karapınar Mahallemiz, yeni adı ile Osmangazi Mahallesi gençlerinin 1980 yılında kendi imkanları ile kurdukları Pınarspor’un gençlerinin başarısı ve Kütahya’yı temsil etmelerinin çok önemli olduğunu belirtmiştim.
Maalesef yetkililerden “TIK” gelmedi.
Ama hemşehrilerimiz gerçekten can-ı gönülden yardım için can attılar. Kütahya Halk Meclisi başta olmak üzere, sosyal medyadan değişik grublarda ve şahıslardan destek geldi ancak zamanında evrakların yetişmemesinden dolayı gidemediler.
Bu kez, 16-18 Genç Kızlar için de Pınarspor Başkanı Mesut Kaval ve Genel Kaptan Yasin Gün’e Düzce konusunu sordum. Başkan Kaval, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile görüştüğünü, Başkan Yardımcısı Ali İhsan Ertaş’a yönlendirerek encümene girmesi için dilekçe verdiğini söyledi. Bu kez ümitli idiler. Maalesef bu istekleri de geri çevrilmiş. Kaval beni arayarak Düzce’ye maalesef gidemeyeceklerini söyledi. Burada Kütahya’mızı temsil edecekler, şampiyon olurlarsa Türkiye şampiyonasına katılacaklardı. Peki, buna bürokratlarımız, siyasilerimiz, sivil toplum kuruluşları, iş adamlarımız el atsalar çözemezler mi?
Yine ses çıkmayacaktır.
Gençlerin kötü alışkanlıklardan kurtulması, Kütahya’mızı ülke genelinde temsil etmelerini maalesef gözardı etmeye devam ediyoruz.
Bugün, Perşembe günü Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik merkezinde saat 15.00’de halk meclisi yapacakmış. Bu toplantıda bu konu açılırsa iyi olur diye düşünüyorum…

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar