Connect with us

AHMET YAYLIOĞLU

OKUYUCULARDAN GELENLER

Okuyucularımızdan gelen mesajları bazen haber yapıyor, bazen de köşemizde yer veriyoruz. Gazetecilik anlayışımız, halkın gözü, kulağı ve sesi olabilmektir. Bazı okurlarımın düşüncelerine yer vermek istedim.

VİLDAN PEK: “Geçen gün bir yakın dostum ile Eskişehir’e hasta ziyaretine gittik. Dönüşte tren garından otobüsler için bir bilet bulamadık, dolum noktası yok vazoya kadar yürüdük oradan bilet alıp evlerimize gittik. Yani diyeceğim şu, bilet dolum noktası yok bilet satılmıyor ve insanlar tren garından dönerken sorun yaşıyor. Ve oradan çarşıya servisler olsa ne güzel olurdu bunu yazarsanız sevinirim. Bir de Kütahya’da hiç parklarda mesela Yaşam Parkı ve diğerlerinde tuvalet yok, bebek emzirme kabinleri olması gerek.”

SERVET GÜNER: “Şu Referandum çalışmalarında propaganda araçlarının yüksek sesi maalesef çok berbat. Evlerde yaşlı, hasta veya uyuyan bebekleri hiç mi düşünmezler? Bu kadar gürültü kirliliği maalesef çok çirkin. Buna dur denilmesi gerekiyor.”

NERMİN KURTER: “Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Nabi Avcı, bu sıralar Kütahya’ya sık gidip geliyor. Tarihi ve Kültür değerlerimiz, termal gibi çok hassas konuların turizme kazandırılarak Kütahya’nın kalkınmasına büyük vesile olacak çalışmalar düşünülerek projeler sunumu yapılmış mıdır?”

Vildan Pek hanımın bu mesajını araştırdık ve de maalesef halk otobüslerinin bilet dolum ve satış noktasının olmadığını tespit ettik. Asker veya öğrenci ziyaretine gelen, Kütahya’ya gezmeye gelen misafirlerimizin bu konuda sıkıntılarını gidermek durumundayız. Çocuk parklarında tuvalet yapılması konusu da belediyemizce düşünülmesi gereken bir husustur.

Servet Güner de çok yerinde bir konuyu bizimle paylaştı. Gerçekten yıllardır seçimlerde yaşanan bu olumsuzluğun bir türlü önüne geçemiyoruz. Sonuna kadar açık sesle sokaklarda, caddelerde gezmenin olumsuz tepkileri görülmüyor veya duyulmuyor mu acaba? Hele Sevgi Yolu’nda karşılıklı stantlardan çıkan yüksek sesli müzikler maalesef çok berbat bir gürültü oluşturmakta.

Evet, Nermin Kunter hanımın belirttiği konular, yıllardır yazdığımız çok önemli hususlar. Osmanlının kuruluş toprakları Domaniç, dünyanın ilk borsası Çavdarhisar, bir doğa harikası Frig Vadisi, Muratdağı kayak merkezi, termal açısından üniversiteler tarafından onaylanmış şifalı kaplıcalarımız maalesef değerlendirmemekteyiz. Kütahya’yı seven ve yakından tanıyan Sayın Nabi Avcı’nın bakanlığı döneminin yetkililerce değerlendirilmesinde yarar var diye düşünüyorum.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar