MÜSTAKİL SANAYİCİ VE İŞADAMLARI DERNEĞİ KÜTAHYA ŞUBE BAŞKANI İŞ ADAMI YILMAZ KIRDAR “İSTİKRARDAN MEMNUNUZ”

MÜSİAD Kütahya Şube Başkanı iş adamı Yılmaz Kırdar, halk oylamasından çıkan evet kararının çok önemli bir gelişme olduğunu kaydetti. “Biz zaten istikrar için evet çıkmasını istiyorduk. İş dünyası bundan son derece memnundur” dedi.

 

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kütahya Şube Başkanı Yılmaz Kırdar, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçişi sağlayan Anayasa Referandumunun sonucunu değerlendirdi. Daha güçlü bir Türkiye için milletin üzerine düşeni yaptığını ve sandıkta kararını açıkladığını belirten Kırdar, “Milletimiz vatandaşlık görevini yaparak sandığa gitti ve ülkesi için en doğru olduğuna inandığı şekilde oyunu kullandı. Sandıktan hangi karar çıkarsa çıksın, bunun milletimizin kararı olacağını vurgulamıştık. Dolayısıyla yenen veya yenilen, kazanan veya kaybeden yok. Bu kararın tek kazananı milletimizdir. Milletimiz geleceğine sahip çıktı istikrar ve güven için sistem değişikliğine evet dedi. Milletin kararına saygı duyuyor ve teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı. Referandumda, kayda değer herhangi bir olayın yaşanmaması ve referanduma katılım oranının çok yüksek bir oranda gerçekleşmesinin, Türkiye için önemli bir kazanım olduğunu aktaran Kırdar, “önümüzde, uyum yasaları, AB öncelikli olmak üzere uluslararası ilişkiler, kamu personel reformu, seçim ve siyasi partiler yasası gibi önemli gündem maddeleri var. Ekonomi, en önemli gündem maddelerimizden olmaya devam edecek.

Bugünden sonra, işlerimize daha fazla odaklanacağız. Üretmeye ve güçlenmeye koşar adımlarla devam etmek en önemli önceliğimiz. Milletimizin kararı ülkemize hayırlı olsun” şeklinde konuştu. Konuşmasında 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın 24. ölüm yıl dönümüne de değinen Kırdar, “ben, kendisini rahmetle, minnetle anıyorum. Özal’ın hayali olan Başkanlık Sisteminin ölüm yıl dönümüne denk gelmesini de manidar buluyorum” diye konuştu.

AHMET EMRE ÖZEVREN


Web Tasarım: Arena Ajans