Connect with us

EĞİTİM

KÜTAHYA’DA LİSELERARASI MÜNAZARA YARIŞMASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenleri Yasemin Hoşgören, Nuray Kılınç ve Nurcan Adıgüzel Kaydan tarafından düzenlenen Kütahya Liselerarası “Gençler Yarışıyor” başlıklı münazara yarışması 18.04.2017 Salı günü başladı.

Yarışma öncelikle ‘lise öğrencilerine yani geleceğimize söz hakkı vermeliyiz’ düşüncesiyle ortaya çıktı. Bu düşünce etrafında kolları sıvayan edebiyat zümresi yarışmanın şartlarını oluşturmaya başladı. Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi idaresinden de gerekli desteği olan öğretmenler MEB’in de gerekli desteğini aldı. Çalışma öncelikle katılmak isteyen okulların isimlerinin belirlenmesiyle başladı.

Katılmak isteyen her okul üç kişiden oluşan takımını kurdu. Danışman öğretmenlerinin de yardımıyla çalışmaya başlayan gençler bu zorlu süreci tamamladı. Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi EdebiyatÖğretmenleri ve idarecileri tarafından çekilen kurada okulların eşleştirmeleri yapıldı. On iki ayrı okulun katıldığı yarışmada şu okullar yer aldı: Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesi,

Kılıçarslan Anadolu Lisesi, Beylerbeyi Adalet Meslek Lisesi, Haymana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kütahya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ali Güral Anadolu Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Nafi Güral Fen Lisesi, Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi, Fatih Anadolu Lisesi, Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi, Kütahya Anadolu Lisesi.

Katılan bu okullara, Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi Müdürü Çetin Durak, Akşemseddin Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Abdullah Atay, Germiyan Mesleki ve Teknik Lisesi Edebiyat Öğretmeni Selahattin Tuncay, Evliya Çelebi Anadolu İmam Hatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Tayfun
Kaydan ve ayrıca Dumlupınar Üniversitesi de destek vererek Sayın Doç.Dr. Atilla BATUR jüri üyeliği yaptılar. Katılan okullar ile karşılaşmalar 10.00’da başlayıp 15.00’te tamamlanarak üç turda gerçekleştirildi. Kılıçarslan Anadolu Lisesi ile Nafi Güral Fen Lisesi yarıfinalde karşılaştı. Finalde ise Sosyal Bilimler Lisesi ile Nafi Güral Fen Lisesi karşılaşarak zorlu süreci tamamlamış oldular.

Sonuçlar açıklanmadan önce Boğaziçi Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gamze Erkan ve öğrencileri hazırlamış oldukları müzik dinletisini sunarak programa renk kattılar. Münazara etkinliğinin kapanış konuşmasını Boğaziçi Eğitim Kurumları yönetim kurulu Başkanı Sayın Mustafa Aktaş gerçekleştirdi. Öncelikle böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapmaktan gurur duyduğunu ve okullara katıldıkları için teşekkür ettiklerini belirtti. Final münazara etkinliğinin konusuna atıfta bulunarak bir anısını aktaran Sayın Aktaş, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu ve ne kadar gelişirsek gelişelim teknolojinin hiçbir zaman öğretmenin yerini alamayacağını belirtti.

Sonuçların açıklanmasıyla yapılan münazara karşılaşmalarının birincisi Nafi Güral Fen Lisesi, ikincisi Sosyal Bilimler Lisesi ve üçüncüsü Kılıçarslan Anadolu Lisesi oldu. Takımlara madalyaları ve danışman öğretmenlerine katılım belgeleri takdim edildi. Ayrıca bu projenin en büyük destekçisi English House Dil Okulları müdürü Hakkı Şahin, bu öğrencileri gördükleri zaman geleceğe daha güvenle baktıklarını vurguladı. Bu etkinliğin birinci takımına English House Dil eğitimi, ikinci takımına English House Speaking eğitimi, üçüncü takımına da Oxford English yayın seti vereceklerini vurguladı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar