Connect with us

DİĞER

BAKAN VEYSEL EROĞLU, “DİLEYİN DİLEDİĞİNİZ KADAR” DEMİŞTİ, PEKİ KÜTAHYA NE İSTİYOR?

16 Nisan referandumu sonrasında Kütahya’yı ziyaret eden Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “Kütahya, yüzde 70,3 ile bir rekora imza attı. Bundan sonra Kütahya’mıza ne gerekiyorsa yapacağız. Bundan sonra Kütahya ne isterse evet diyeceğiz” demişti. Peki, Kütahya ne istiyor?

AHMET EMRE ÖZEVREN

BAKAN VEYSEL EROĞLU AÇIK ÇEK VERMİŞTİ

16 Nisan referandumunda yüzde 70,3’lük ‘evet’ oyu ile Türkiye’de en yüksek ‘evet’ oyu ile bölgesinde rekor kıran Kütahya’ya bakan Eroğlu’ndan övgü gelmişti. Referandum sonrası Kütahya ziyaretinde “Halk oylamasında Kütahya, yüzde 70,3 ile bir rekora imza attı. Bundan sonra Kütahya’mıza ne gerekiyorsa yapacağız. Kütahya bize güvendi. Bizleri gururlandırdı. Ben de Kütahya’nın fahri hemşerisi olmaktan gurur duyuyorum. Bundan sonra Kütahya ne isterse evet diyeceğiz” sözlerini sarf etmişti. Bakan Eroğlu’nun bu sözleri sonrası özellikle kamuoyunda, yıldır Kütahya’nın hükümete en yüksek şekilde destek vermesine karşın beklenilen ve talep edilen yatırımları alamadığı yönündeki söylemlerin sona ermesi umut ediliyor. Bakan Eroğlu’nun, ‘Kütahya ne isterse evet diyeceğiz’ sözü sonrasında Kütahya’nın ne isteyeceği merak konusu oldu.

KÜTAHYA’NIN HÜKÜMETTEN BEKLENTİLERİ

Kütahya yıllardır hızlı tren, şehir hastanesi, yerli otomobil fabrikası ve büyük istihdam kapasiteli iş sahaları ile termal turizmde yatırım istiyor. Bakan Eroğlu’nun verdiği söz doğrultusunda, Kütahya’nın öncelikli ihtiyaçları olan hızlı tren ve şehir hastanesi inşaatının başlaması ile kısa sürede hizmete girmesi bekleniyor. Kamuoyundaki belli başlı konuların da arasında yer alan ve muhalefetin de sık sık dillendirdiği göç konusuna çözüm için istihdam sahalarının genişletilmesi de istenilen beklentiler içinde yer alıyor. Hızlı tren ve şehir hastanesinin şehre kazandırılmasının dışında Kütahya’nın merkezi hükümetten başka ne gibi talepleri olacağı merak konusu olurken, Bakan Eroğlu’nun da desteği ile Kütahya adına ne gibi kazanımlar elde edilebileceği konusunda detaylı çalışma yapılması gerekiyor.

VEKİLLER VE YEREL YÖNETİM NE İSTEDİ?

Bakan Eroğlu’nun açık çek niteliğindeki bu sözleri ardından gözler AK Parti Kütahya milletvekilleri ile Belediye Başkanı ve AK Partili yöneticilere çevrildi. Milletvekilleri ile birlikte yerel yönetimin bu konu üzerine Bakan Eroğlu ve hükümet yetkileri ile görüp görüşmediği merak ediliyor. Belediye Başkanı, AK Parti il yönetimi ve milletvekilleri öncülüğünde, üniversite, KUTSO ve STK’ları içine alan bir heyetle Ankara’da Kütahya’nın taleplerini dile getirmesi gerekiyor. Bakan Eroğlu’nun verdiği ‘Kütahya ne isterse Evet’ açık çekini bu dönemde ilin vekilleri, siyasileri, bürokratları, iş dünyası en iyi şekilde değerlendirip Kütahya’yı 2023 hedeflerine taşıyacak yatırım ve destekleri kazandırmaları gerekiyor.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar