VEKİLLERİ KÜTAHYA TEDAVİ EDECEK

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) ile Dumlupınar Üniversitesi(DPÜ) Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Hastanesi arasında VIP sağlık hizmeti protokolü imzalandı.

Bir süre önce Kütahya DPÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde incelemelerde bulunan değerlendirme komisyonunun hastaneyi bu konuda oldukça yeterli ve kapsamlı bulduklarını söyleyen TBMM Aile ve Sağlık Komisyonu Başkanı Kütahya Milletvekili Prof. Dr. Vural Kavuncu TBMM Başkanlığı’nda anlaşma protokolünün düzenlenen törenle imzalandığını belirtti.

YAKLAŞIK 11 BİN MİLLETVEKİLİ VE YAKINLARI YARARLANACAK

Konuyla ilgili bilgiler veren TBMM Aile ve Sağlık Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vural Kavuncu; “Halen görev yapan ya da daha önce görev yapmış sayıları 11 bini bulan Milletvekilleri ve yakınlarının sağlık hizmetlerinin daha yaygın yürütülebilmesi ve kolaylaştırılması amacıyla TBMM hizmeti, kapsamlı tıbbi donanım ve kaliteli otelcilik hizmeti gibi kriterler arandığı için seçici olunuyor. Bu kapsamda TBMM’nin yaptığı 23. Hastane anlaşması olmakla birlikte Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi olarak yapılan ilk anlaşma olma özelliğini taşıyor” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE İDDİALI HASTANELERİNDEN BİRİSİ

TBMM ile yapılan bu anlaşmanın DPÜ Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi için bir prestij anlamını taşıdığını dile getiren Kavuncu şunları söyledi; “Kütahya tarih, kültür, sanat, doğa ve termal alanında çok önemli zenginliklere sahip olan bir ilimiz. İlimizin tanınırlığı ve önde olduğu alanlardan birisi de artık sağlık alanında Fizik tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri. Yeni hizmete girmiş olan DPU Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon hastanemiz de niteliği, donanımı, kapsamı ve sağladığı imkanlar açısından Türkiye’de iddialı ve çok tercih edilen hastanelerinden birisi oldu. Önemli bir farklılığı ise kalp ve akciğer hastalarının da tedavi edildiği kapsamlı bir tedavi ünitesine sahip olması. Üst düzey görev yapmış Bakanlarımız, milletvekili ve yakınlarının hastanemizde tedavi edilecek olması Kütahya’mızın tanıtımı için de büyük önem taşıyor.


Web Tasarım: Arena Ajans