Connect with us

EĞİTİM

BOĞAZİÇİ ŞEHİR KOLEJİ’NDEN BİR BİRİNCİLİK DAHA

Kütahya’da hizmet veren bir eğitim markası olan Boğaziçi Şehir Koleji Mayıs ayında düzenlenen 2 oryantring yarışmasında, bir de bilgi yarışmasında Kütahya çapında birincilik elde ederken, cimnastik dalında Türkiye’de üçüncülük elde etti. Okul, aynı ay içinde 3 il şampiyonluğu, bir Türkiye üçüncülüğü kazanmasının yanı sıra bu ay öğrencileri için okullarında Oxford Üniversitesi’nden bir konuşmacı dahil alanında uzman kişilerle konferanslar düzenledi.

Kütahya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kütahya Gençlik Merkezi, ortaklaşa Oryantiring yarışması düzenledi. 40 okul ve 200 öğrencinin katıldığı yarışmada, yarışmacılar bilmecelerin bir diğer bilmeceye yönlendirmesiyle birlikte, tarihi yerlere ulaşarak zamana karşı yarıştılar. Gruplar halinde yapılan yarışmada, parkuru en kısa sürede tamamlayan ilk 3 okul dereceye girdi. Öğretmen ve ailelerinin de katıldığı yarışmada Özel Kütahya Boğaziçi Şehir Koleji birinci oldu. Madalya ve kupalarını Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir takdim etti.

Boğaziçi Şehir Koleji, 11 Mayıs’ta Kütahya Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen bilgi yarışmasında da birinci olmuştu. Ayrıca, Boğaziçi Şehir Koleji öğrencileri Egesu Sabuncular ve Irmak Çağla Başak, 6 Mayıs’ta Bolu’da yapılan Yıldız Kızlar Cimnastik Türkiye Birinciliği yarışmalarında 3. olmuşlardı.

Continue Reading

Facebook

Öne çıkanlar