FERHAN YILDIRIM MHP BAŞKANI OLDU

İki adayın il başkanlığı için mücadele ettiği Milliyetçi Hareket Partisi İl Kongresi sonuçlandı. Kongrede Ferhan Yıldırım delegelerden 327 oy kalarak il başkanlığı görevine geldi.

Mehmet Ali Türker ve Ferhan Yıldırım’ın il başkanlığı için aday olduğu Milliyetçi Hareket Partisi il kongresi Hazer Dinari Kültür Merkezinde gerçekleşti. Delegelerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede konuşan il başkanı Ferhan Yıldırım birleştirici ve bilgilendirici bir yönetim anlayışı sergileyeceklerini söyledi. Yıldırım konuşmasında “Türk milletinin bekasına adanmış bir hareketin her kademesinde görev almış bir Türk milliyetçisiyim. Her sokağını, her beldesini ve her ilçesini karış karış bildiğim memleketime daha faydalı olmak için il başkanlığına aday oldum. Bu yüce göreve talip olurken milliyetçi hareketi teşkilat terbiyesi çerçevesinde gerekli bütün teamülleri ilke edinerek yola çıktım. Genel başkanımız Devlet Bahçeli’nin müsaadeleri olmak üzere partimizin yetkili birimlerinin bilgisi dahilinde bu göreve talip oldum. Kütahya’mızda dünden bugüne üç hilali bayrağı dalgalarından verdiği mücadeleyi daha yükseklere taşıma mecburiyetini kılar. MHP’ye yönetici olmak önce ülkemiz ve milletimize, sonra partimize faydalı olma mecburiyetini gerekli kılar. Oluşturacağımız yönetim ile istişareyi temel kılan dava kardeşliği ve dava hukukunu hakim kılacağız. Tüm ilçe başkanlarımız ile, belde, mahalle ve köy teşkilatlarımızla gerçekleştireceğimiz kapsamlı çalışmalarla ulaşmadık gönül, çalmadık kapı ve sıkmadık el bırakmayacağız. Tüm çalışmalarımızda şeffaflığı esas alıp oluşturacağımız birimlerle koordineli bilgilendirmeler yapacağız. Belde ve belediye başkanlarımız ile adil ve milli belediyeciliği hakim kılacağız. Ülkemizin yönetimine Milliyetçi Hareket Partisinin Kütahya milletvekillerini göndereceğiz. Geçmiş dönemde ve günümüzde yürütmüş olduğum merkez ilçe başkanlığı görevine geldiğimiz ilk günden bugüne kadar MHP sancağını her zaman bir adım daha ileri taşıma gayreti ve özverisi ile ilik günkü mücadelemizi verdik. MHP’yi içeriden ve dışarıdan her türlü tehlikeye sokan ve tehdit edenlere karşı onurlu ve dik bir duruş sergiledik. Daima ve daima birleştiriciliği, dava kardeşliğini ve dava arkadaşlığını öne çıkartarak ilkeli bir duruş sergiledik. Yılanlardan olmadık. Satanlardan olmadık. Kaçanlardan olmadık. Yılmadık korkmadık durmadık. Çünkü biz biliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi sessiz çoğunlukların çığlığı. Milletimizin kaderle bekası ve Türk İslam aleminin son kalesidir. Bu kaleyi korumakta biz milliyetçi ülkücü neferler için merhum başbuğ’umuz Alpaslan Türkeş’in izinde, liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde son nefere kadar, son nefese kadar boynumuzun borcudur. Bugün bu coğrafyada yaşananlara hepimiz şahitlik etmekteyiz. Bizim dökülen kanlara, gözyaşlarına sessiz kalmamız mümkün değildir. büyük orta doğu eş başkanlığı ile başlayan yıllık AKP iktidarı ülkemizi ve bu coğrafyayı kan, gözyaşı ve kaosa sürüklemiştir. AKP hükümetinden cesaret bulan içeride FETÖ ve PKK dışarıdan ise PYD ve uzantıları AKP hükümetinin izlemiş olduğu yanlı politikalar sonucunda ülkemizin geldiği tarihsiz durumu ve 15 yıllık karnesini göstermektedir” dedi.

Kongrede Mehmet Ali Türker 182 oy alırken Ferhan Yıldırım 327oy alarak il başkanı oldu.

Yapılan kongrede Ferhan Yıldırım başkanlığında yönetim asil üye Ünal Demirbilek, İsmail Şen, Ayhan Toy, Muharrem Gencer, Adnan Kurnaz, Aziz Şahin, Bekir Sıtkı Türker, Uğur Çiçek, Ömer Parlak, Serhat Güngör, Gökhan Umay, İbrahim Altay, Ahmet İnal, Edip İlkay Sunay, Mehmet Neyaz, Necati Şahin, Raci Umaç, Turan Erkul, Mehmet Soğucaklı, Sedat Kabaağaç, Nizamettin Aslanata, Adem Yaman, Ergun Yiter, Hakan Yol. Disiplin Kurulu asil; Ahmet Özkaya Adem Kenar, Halil İbrahim Şen, Mehmet Aksu, Adnan Gürensoy, Mehmet Şimşek, Haluk Gökçe. Üst Kurul Delegesi asil; Ferhan Yıldırım, Mehmet Oyan, Selçuk Aslan Giray, Hasan Aydoğan, Muhittin Uz, Metin Belek, Erol Alpertürk, Edip İlkay Sunay, Ünal Demirbilek, İsmail Şen, Mustafa Mecit, Mehmet İşleyen.


Web Tasarım: Arena Ajans