Connect with us

DİĞER

12 İLE 60 YAŞ ARASININ KATILDIĞI “BİSİKLET ŞENLİĞİ”

BİSİKLET1Aslanapa Belediyesi ile İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından sportif etkinliklerden biri olan “Bisiklet Şenliği” başladı.

Yaşları 12 ile 60 arasında değişen yaklaşık 70 bisiklet sever şenliğe ayrı bir renk kattı.

Etkinliğin startı öncesi 70 katılımcıya, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü tarafından etkinliğe özel olarak hazırlanan tişört ve şapkalar dağıtıldı.

Aslanapa protokolünün katıldığı etkinliğe startı Aslanapa Kaymakamı Emin KAYMAK tarafından verildi. Bisikletlerle varılan Pınarbaşı Gölü Etrafında konuşma yapan Belediye Başkanı Asaf AKAR; Vatandaşların sanal ortamlarda değil, gerçek ortamlarda hayatı yaşamalarını istiyoruz. Bu organizasyonu herkesimin sağlıklı yaşaması için spora teşvik amacıyla düzenledik. Ayrıca; beraberinde küçük çocuklarıyla, tüm aileleri bu tür gezilere katılmaya davet ettiklerini vurgulayarak, bisikletli gezginlerle dağlara pedal çevirmek isteyenlere yanlarına çocuklarını da almalarını tavsiye ediyoruz. Eğer çocuklarının doğa sevgisiyle büyümesini istiyor aynı zamanda sosyalleşmesini de istiyorlarsa bisikletle gezi biçilmiş kaftandır dedi. Cumhuriyet Meydanında başlayan bisiklet sürüşünde Pınarbaşı Mahallesinde bulunan Pınarbaşı Gölü etrafında Bisiklet Yarışı ve bazı etkinlikler ile piknik yapıldıktan sonra bisikletlerle Cumhuriyet Meydanına gelinerek Bisiklet Şenliği tamamlandı.

Etkinliğe katılanlar daha sonra toplu halde hatıra fotoğrafı çektirdi.

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar