SİYASİ İL BAŞKANLARI VE STK’LAR BİR ARAYA GELMELİDİR

Demokrat Parti Kütahya İl Yönetim Kurulu İl Başkanı Halil GÜN,Tüm siyasi parti il başkanları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte bir basın bildirisi yayımlanabilseydi önerisi ile yaptığı açıklama da,Kütahya için öncelikle birlik ve beraberlik içerisinde herkesin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiğini belirterek”Referandum sonrası geçtiğimiz günlerde Sayın Bakan Veysel EROĞLU’nun Kütahya’ya değerlendirme toplantısına geldiğini ve bu toplantıda bundan sonra Kütahya ne isterse evet diyeceğiz dediğini öğrendik ve çok sevindik.”Dedi.
DP İl Başkanı Halil Gün açıklamasında :”İl Yönetim Kurulu toplantımızda konuyu değerlendirdik.Mecliste gurubu bulunan Siyasi Partilerin Kütahya için ne talepleri olduğunu bilmiyoruz ama Mecliste gurubumuz olmamasına rağmen,fırsat bu fırsat hazır sayın Bakan’da söz vermişken Kütahya için taleplerimizi dile getirelim dedik. İnşallah Demokrat Parti Kütahya İl Başkanlığının bu talepleri dikkate alınır ve sonuçta Kütahya’mız kazanır.
Öncelikle yeni kurulacak kabinede Kütahya’dan Bakan istiyoruz. Kütahya’nın bunu çoktan hakkettiğini düşünüyoruz.Artık hükümet kanadının bir kalesi gibi görünen Kütahya’mıza Bakanlık verilmemesi vatandaşlarımızı üzmektedir.Bu konuda Kütahya Milletvekillerimize ve Kütahya halkına haksızlık yapıldığı düşüncesindeyiz.
Aslanapa,Çavdarhisar ve Dumlupınar İlçelerimizin,ilçe merkezinde eğitim veren Meslek Yüksek Okullarının acilen açılması
Hızlı tren ve Şehir hastanesinin artık seçim malzemesi yapılmaktan çıkartılıp bir an önce Kütahya’mıza kazandırılması
Aslanapa ve Çavdarhisar ilçelerimize yakın bir bölgeye Organize sanayi yapılarak İşadamlarının Devlet teşvikiyle bu bölgeye yatırım yapılmasının sağlanması
Termal Turizmin Kütahya merkez ve ilçelerine büyük yatırımlarla kazandırılması
Kütahya Şehir merkezine kanal projesi ve Teleferik sistemi kurulması
Emet ve Hisarcık bölgelerimize Bor madeni işleyen Organize sanayi kurulması
Altıntaş Organize Sanayi Bölgesinin bir an önce faaliyete geçirilmesi
Demokrat Parti Kütahya İl Başkanlığı olarak İl Yönetim Kurulu toplantımızda Kütahya’mıza yapılmasını istediğimiz taleplerimizi bu şekilde sıraladık.Keşke Tüm siyasi parti il başkanları ve sivil toplum örgütleri ile birlikte bir basın bildirisi yayımlanabilseydi. Ama Kütahya Yerel Basınımızın da bu taleplerimizi dikkate alarak yayın organlarında yer vereceklerine inanıyoruz ve Tüm Kütahyalı hemşehrilerimizin bilgilerine arz ediyoruz.”


Web Tasarım: Arena Ajans