Connect with us

DİĞER

UYUŞTURUCU SATTIĞI İDDİASI İLE 8 KİŞİ TUTUKLANDI

Uyuşturucu sattığı iddiası ile yakalanan 8 kişi tutuklandı, 12 kişi hakkında da kullanmaktan işlem yapıldı.

Tavşanlı ilçesinde uyuşturucu sattığı iddiası ile yakalanan 8 kişi çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken, 12 kişi hakkında da kullanmaktan işlem yapıldı. Yurt genelinde yoğunlaşan çocuklara kadar uzanmaya çalışan zehir tacirlerine yönelik operasyonlarla birlikte Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde de operasyonlar ve takipler sürdürülüyor. Tavşanlı’da sürdürülen operasyonlarla ilgili yetkililerden edinilen bilgilere göre; Mart ayından itibaren başlayan operasyonlar ile uyuşturucu satan imal eden ve kullananlar belirlendi, yakalanan kişiler hakkında gerekli işlemler yapıldı. Zehir tacirleri ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma ve operasyonlarla uyuşturucu madde tacirler ile kullanıcılar yakalandı. Yapılan aramalarda uyuşturucu maddeler ele geçirildi. Zehir tacirlerinin ilçe dışından Tavşanlı ilçesine temin edicilerin ve satıcıların önüne set çekildi.

Tavşanlı Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonlarda narkotik suçlarla mücadele Şube Müdürlüğü ve Tavşanlı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde şüpheli K.U. isimli kişi 13 Nisan 2017 tarihinde yakalandı ve tutuklandı. Soruşturma kapsamında ekiplerce yakalanan şüpheli S.M. ve S. Y. isimli kişiler 8 Nisan 2017 tarihinde çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı. Yakalanan şüpheliler ile bağlantısı olduğu belirlenen Bursa ilinde ikamet eden A.K. isimli zehir taciri Bursa ilinde yakalanarak tutuklandı. 16 Mayıs 2017 günü aynı dosya kapsamında ekipler Tavşanlı’da bulunan şüpheli H.Ç., A.D., H.D. ve U.Ç. isimli kişi kişiler ikamet ettikleri yerlerde aramalar yapıldı. Bu kişiler de Emniyet’te ifadelerinin alınmasından sonra çıkarıldıkları mahkemece tutuklandılar.

Soruşturmalara paralel olarak, biri 18 yaş altı madde kullanıcısı olduğu belirlenen toplam 12 kişi yakalandı. Yakalananlar hakkında gerekli işlemler yapıldı. Toplam 8 kişi uyuşturucu madde imal etmek ve satmak suçlarından tutuklandılar ve gerçekleştirilen operasyonlarda toplam 498 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.

İHA

DEVAMINI OKU

Facebook

Öne çıkanlar